Україна – без фуа-гра
Активісти закликають екологічний комітет парламенту підтримати законопроєкт про заборону жорстокого годування тварин14 травня комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи розглядатиме законопроєкт №2802 «Про внесення змін до Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» щодо удосконалення захисту тварин від жорсткого поводження». За довгою назвою ховається короткий, але важливий зміст – заборона виробництва фуа-гра.
Як ідеться у пояснювальній записці до законопроєкту, пропонується заборона відгодівлі гусок та качок для виробництва фуа-гра (жирної печінки), оскільки це суперечить вимогам ЄС. Також рекомендується удосконалити захист тварин від жорстокого поводження під час годування шляхом закріплення обов’язку надання тваринам повноцінного харчування.
Однак громадські організації стурбовані тим, що законопроєкт може так і залишитися на стадії неприйнятого законодавчого документа, оскільки у парламентському екологічному комітеті можуть прийняти негативний висновок. А сам текст законопрєкту таким чином не потрапить на голосування.
Про розгляд документа на засіданні екологічного комітету активісти дізналися напередодні зустрічі депутатів. Оскільки вхід громадянам та журналістам до парламенту зараз обмежений, єдиний інструмент, котрий залишається у небайдужої громадськості, готувати звернення до депутатів, аби ті підтримали законопроєкт №2802.
Тож Перший зоозахисний UA, ГО «Відкриті клітки Україна», Всеукраїнська спілка громадських організацій «Асоціація зоозахисних організацій України», ГО «Еко-логіка», ГО «Громадянські слідчі», волонтерське об’єднання «Зоопатруль», ГО «Сіверка», ГО «Міжнародні системи реєстрації» та інші просять парламентів підтримати законопроєкт. Активісти нагадують, що процес примусового годування птахів вважається неетичним і заборонений у більшості країн Європи. Натомість в багатьох ресторанах та навіть супермаркетах України можна знайти цей продукт, споживачі якого не завжди навіть знають, як він виробляється.
Заборону примусового годування птахів підтримали також три міжнародні зоозахисні організації: Anima International, Gaia - Voice of the Voiceless та «Hidden-in-Sight». Тож слово – за депутатами. Тим паче, що це вже не перша спроба заборонити виробництво фуа-гра. У 2008 році були прийняті подібні зміни до закону про захист тварин від жорсткого поводження, однак їх заветував президент. У парламенту є другий шанс.
Author
Інна ЛиховидРубрика
День України