Вiтчизняним металургам — нову стратегію

«Підмурком української економіки» назвав гірничо-металургійний комплекс країни прем’єр-міністр Віктор Янукович, який брав участь у святкуванні Дня металурга в Дніпропетровську. З цієї нагоди до «столиці української металургії» з сусідніх областей з’їхалися імениті доменщики та сталевари, трубники та прокатники, керівники найбільших підприємств металургійної галузі. Багато хто з них на урочистих зборах у дніпропетровському Палаці металургів отримав із рук прем’єра урядові нагороди, відзнаки та почесні нагороди. Зіркою Героя України відзначили й Леоніда Литвинова — генерального директора Єнакіївського металургійного заводу, де сам нинішній прем’єр-міністр України в молодості починав свій трудовий шлях.
Кажучи про значення та роль гірничо-металургійного комплексу країни, Віктор Янукович насамперед відзначив, що, попри всі труднощі першого десятиріччя незалежності, Україні загалом вдалося зберегти стратегічно важливу галузь. Українська металургія, наголосив він, сьогодні випускає понад 40 млн. тонн сталі та займає сьоме місце в світі за обсягами металургійного виробництва. У галузі, особливо після приватизації, окреслилися позитивні зрушення: багато «флагманів металургії», провідні підприємства вже «мають інвестиційні плани на 5—10 років уперед».
Проте, на думку прем’єра, українська металургія має визначитися зі стратегією розвитку, що допоможе забезпечити дешевим і якісним металом вітчизняне машинобудування, а також утримати свої позиції на зовнішньому ринку. «Приблизно через два роки, — сказав глава уряду, — на світовий ринок вийде дуже сильний гравець — Китай. І ми повинні використати цей час для того, щоб значно покращати ситуацію на наших металургійних підприємствах». На думку В. Януковича, треба не тільки вирішувати питання ціни та якості металу, а й збільшувати «кількість переробок» у металургійному виробництві, забезпечуючи роботою великі та малі підприємства, в тому числі суміжних галузей.
Важливою складовою частиною нової стратегії розвитку української металургії глава уряду вважає налагодження співпраці з сусідньою Росією, яку він назвав «стратегічним партнером й одночасно конкурентом». «Наша мета, — заявив В. Янукович, — зняти перешкоду на шляху підприємств-виробників і провести спільну політику на світових ринках», «об’єднуючись там, де можна об’єднатися». Вже наступного тижня, повідомив прем’єр, відбудеться важлива зустріч із росіянами, де партнери-конкуренти мають «визначитися та домовитися».
Утім, поки що українським металургам часто доводиться вирішувати не такі масштабні проблеми. Під час поїздки В. Януковича до сусіднього Дніпродзержинська на прохідній місцевого металургійного комбінату його оточили підрядчики цього підприємства, які вже багато років намагаються отримати зароблені гроші. Їхня стратегія — «бити чолом» самому прем’єру й офіційному претенденту на посаду Президента України, судячи з усього, виявилася правильною. Глава уряду, уважно вислухавши проблеми дніпродзержинців, розпорядився створити робочу групу та розібратися з проблемою боргів уже до вересня, притому «по суті й остаточно».