Війна — карієсу
До 2010 року у навчальних закладах Києва з’являться сучасні стоматологічні кабінети![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20080207/422-2-4.jpg)
За ініціативою столичної влади незабаром у київських школах з’являться оновлені стоматологічні кабінети. Як вважають медики, це допоможе вчасно виявляти і лікувати стоматологічні захворювання у дітей, до речі, безкоштовно, на відміну від приватних клінік. Наразі в усіх школах Києва триває перевірка існуючих медичних кабінетів. За інформацією прес-служби КМДА, інвентаризація наявного у них обладнання дозволить фахівцям з’ясувати, яких саме інструментів та медичних приладів тут не вистачає, аби перетворити їх у стоматологічні кабінети європейського зразка.
Серед найпоширеніших дитячих захворювань, крім карієсу, лікарі називають зубо-щелепні аномалії (неправильне положення зубів, неправильна форма щелеп, неправильне перекриття нижніх зубів верхніми тощо) та іневіти (різноманітні запалення ротової порожнини).
— Причини виникнення стоматологічних хвороб важко назвати, але чинників, які призводять до цього, існує безліч. Так, у 70% дітей лікарі виявляють хронічні іневіти через те, що малюки неправильно чистять зуби, — розповіла доцент кафедри стоматології дитячого віку при Національній медичній академії післядипломної медичної освіти Тетяна Бойченко. — Неналежний гігієнічний стан ротової порожнини теж зумовлює різні захворювання та запалення. Часто молоді матусі дають малюкам перетерту чи подрібнену їжу, чого робити не варто, бо так діти не навчаться правильно жувати. Якщо ви хочете зберегти зуби своїх малюків здоровими, не треба зловживати рафінованими продуктами, не давати відразу після гарячих страв холодні, або навпаки (так псується зубна емаль).
Здоров’я дитячих зубів, на думку фахівців, багато в чому залежить від самих батьків. За словами Тетяни Бойченко, нині дітям дають багато солодких напоїв, сумішей та соків, через що вони пізно вчаться пережовувати їжу самостійно. Тому пані Тетяна радить молодим матусям починати догляд за зубами дітей практично від їх народження. Не треба боятися час від часу чистити ротову порожнину дітлахів за допомогою ватних тампонів та води, відварів ромашки тощо. Так у дитини з’явиться умовний рефлекс, вона не боятиметься втручань у ротову порожнину, і з часом дитина навчиться самостійно доглядати за зубами. А ще фахівці радять на перший день народження подарувати малюкам іграшкову зубну щітку. Адже діти найкраще запам’ятовують інформацію саме в ігровій формі.