Коротко
Нацбанк задоволений вжитими заходами
Вжиті Нацбанком України заходи, пов’язані з фінансовою кризою в Росії, забезпечують у нинішній ситуації українському фінансовому ринку відносний спокій. Про це заявив голова НБУ Віктор Ющенко. На його думку, НБУ вдалося ослабити тиск на курс гривні на біржових торгах і навіть в окремі дні виступати покупцем валюти. Глава Нацбанку відзначив, що в цей час банківська система України має достатній рівень платіжної ліквідності, який, разом із тим, не становить ризику для стабільності валютного ринку. Як підкреслив В. Ющенко, у фінансової влади країни «немає серйозних турбот у червні», незважаючи на зростання виплат із ОВДП до 1,06 млрд. грн., повідомляє агенція Інтерфакс-Україна.
Відкривається кредитна лінія для малого бізнесу
Під час візиту Президента України Леоніда Кучми до Німеччини між Укрексімбанком та німецькою Кредитною установою для відбудови (KfW) була підписана Кредитна угода щодо фінансування проектів малого та середнього бізнесу в Україні. Відповідно до угоди кредитні ресурси загальною сумою DM30 млн. надаватимуться трьома рівними траншами по DM10 млн. За умовами Кредитної угоди, Укрексімбанк частину коштів надаватиме безпосередньо приватним підприємствам малого та середнього бізнесу, а частину — через комерційні банки України, які стануть учасниками програми. Кредити по цій лінії зможуть отримати підприємства-резиденти, 51% акцій яких не належить державі, спільні приватні підприємства, державні підприємства, які на цей час уже перебувають у процесі приватизації. Чисельність персоналу підприємств — потенційних позичальників — не повинна перевищувати 500 осіб.
Мінімальна сума кредиту обмежена DM50 тис., максимальна — не вище DM1 млн. Кредит може надаватися на термін від 1 до 5 років із пільговим періодом, вільним від погашення основного боргу, — від 3 до 12 місяців.
У Донецьку побувала делегація ЄБРР
ВАТ «Донецький металургійний завод» відвідала делегація Європейського банку реконструкції та розвитку. Зустріч було присвячено можливості розширення за рахунок кредитів ЄБРР інвестиційного проекту, який реалізується на заводі. Остаточне рішення керівництво ЄБРР оголосить найближчим часом.
РЕГІОНИ
I У райцентрі Печеніги Харківської області запрацювало підприємство «Фінпрофіль», що входить до складу британської фірми «Фенітон». Воно виробляє металочерепицю, фасадний та покрівельний профіль, водогінні труби. У технологічному процесі використовується як вітчизняне, так і італійське, канадське, фінське обладнання. Автоматична лінія з виробництва металочерепиці має продуктивність 7—9 квадратних метрів на хвилину. Печенізький край, про який згадується ще в «Повести временных лет», зараз найвідсталіший у області. Створення нового виробництва з 80 робочими місцями допоможе поповнити місцевий бюджет, повідомляє Олександр ЗАРХІН.
I Лосьйони, одеколони, шампуні, туалетна вода, зубний еліксир — усього 40 найменувань — можуть запропонувати українському споживачеві парфумери із Золотоноші. Добротність золотоніських виробів устигли оцінити й росіяни: майже 80% продукції надходить на ринки Росії. Основним чинником, що забезпечує конкурентоспроможність продукції, на думку головного інженера фабрики Любові Шепшинської, є відмінна якість вихідного продукту — етилового спирту. Його постачають Косарський та Кам’янський спиртозаводи також Черкаської області. Ароматичні компоненти ввозяться з-за кордону. Нещодавно керівництву фабрики стало відомо, що в торговельну мережу міста Дзержинська Нижньогородської області надійшла підроблена продукція під етикетками золотоніської «парфумерки». Колектив фабрики збирається відстоювати свої права в суді. Можна побачити й позитивний бік справи: якщо підробляють, то продукція й справді якісна, повідомляє кореспондент «Дня» Євген БРУСЛИНОВСЬКИЙ.
I Перша на Херсонщині вітроелектростанція, споруджена торік у селищі
Асканія-Нова на замовлення НДІ тваринництва степових районів ім. М.Ф.Іванова,
виробила перші 100 тис. кіловат-годин електроенергії. При всесвітньо відомому
науковому закладі, де займаються гібридизацією, породоутворенням та збереженням
перспективного генофонду тварин, зокрема овець і свиней, відтепер утворено
ще один виробничий підрозділ — госпрозрахункове підприємство «Асканійська
ВЕС», передає кореспондент «Дня» Василь ПІДДУБНЯК. На базі підприємства
почав діяти регіональний центр із впровадження вітронергетики у сільське
господарство області. Однак через матеріальні труднощі в регіоні й досі
не розпочалося спорудження таких електростанцій.
Випуск газети №:
№103, (1998)Рубрика
Економіка