Перейти до основного вмісту

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

20 червня, 00:00

Відлуння майбутньої зими

Підготовку до нового опалювального сезону харківська влада почала з підрахунку збитків і боргів за попередній період. Як повідомив директор департаменту житлово-комунального господарства й енергетики Сергій Кадигроб, найбільшою проблемою стали борги комунального підприємства «Харківські теплові мережі» перед компанією «Газ України» за газ, використаний у минулому опалювальному сезоні. Щоб уберегти харків’ян від морозів, що досягали небаченої сили, влада тоді пішла на перевищення лімітів газу, що обернулося заборгованістю в 110 мільйонів гривень.Крім того, особливу тривогу комунальників викликають такі наслідки опалювального сезону 2005-2006 років, як монтажні дефекти на мережах, зниження тиску в газових магістралях і відключення електроенергії на котельнях. На підготовчі роботи до зими цього року заплановані 140 мільйонів гривень, із яких 46 мільйонів освоїть Харківтепломережа, 16,8 мільйона гривень — комунальне підприємство «Вода», 2,2 мільйона — електромережі та 20 мільйонів гривень — житлові організації, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.

Договір страхування на мільйон євро

Компанія «ТехноНІКОЛЬ», провідний європейський виробник і постачальник матеріалів для ізоляції будiвель і споруд, уклала договір страхування цивільної відповідальності за спричинення шкоди внаслідок недоліків гідроізоляційних матеріалів Техноеластміст Б і Техноеластміст С із найбільшою російською страховою компанією ВАТ «РОСНО». Дія договору поширюється на територію РФ, України, Білорусі та Казахстану. Цим «ТехноНІКОЛЬ» створила важливий прецедент у своїй галузі, спрямований на приведення ринку у відповідність із міжнародними правилами торгівлі. Реалізація програми страхування відповідальності за недоліки товарів, робіт і послуг є хорошим кроком на шляху збільшення гарантій споживачу. У період експлуатації матеріалів для ізоляції будівель і споруд, що становить 10 років, ВАТ «РОСНО» бере на себе витрати, пов’язані з відшкодуванням збитків.

Ташлицька ГАЕС: перешкод до завершення будівництва більше немає

Набула законної чинності постанова господарського суду Львівської області про повну відмову в адміністративному позові Міжнародної екологічної організації «Екологія-право-людина» про визнання недійсними висновків державної екологічної експертизи проекту добудування Ташлицької ГАЕС. Останнім акордом у цій справі стала судова відмова в задоволенні апеляційної скарги цієї міжнародної організації. На боці позивачів у Львівському господарському суді виступала лауреат Міжнародної премії ім. Голдмана адвокат Ольга Мелень, із якою прихильники будівництва ГАЕС зустрічаються вже не вперше. Й обидва рази судове протиборство завершилося не на її користь. У лютому Мелень виступала на боці захисту активіста «зеленого руху» Олександра Малицького, який опублікував в одній з обласних газет статтю з відвертим наклепом на колектив Південноукраїнського енергокомплексу. У відповідь атомна станція звернулася до суду з проханням про захист честі, гідності й ділової репутації підприємства. Суд підтримав енергетиків.

Банк залишається муніципальним

Чутки про можливість відтоку муніципальних грошей з київського банку «Хрещатик» виявилися безпідставними. Як повідомила «Дню» прес-служба Київської міської державної адміністрації, для надання достовірності таким припущенням їх голослівно прив’язували до нового керівництва київської міської влади. Мовляв, з приходом нової команди найбільші підприємства комунальної власності, чиї рахунки знаходяться у цьому банку, можуть перейти на обслуговування в інші установи.Київський міський голова Леонід Черновецький називає таку інформацію безпідставною та неправдивою. Він офіційно заявив, що банк «Хрещатик» залишається муніципальним. Він і надалі обслуговуватиме міські державні та муніципальні заклади і влада зацікавлена в тому, щоб банк у майбутньому став одним з кращих серед споріднених установ України.

Газ великих глибин

Дочірня компанія НАК «Нафтогаз України» «Укргазвидобування» освоює нові пласти природного газу на глибинах 5-6 кілометрів, які раніше вважалися практично недосяжними. На Березівському газоконденсатному родовищі на Харківщині(ГКР) завершено буріння свердловини № 200 глибиною 5 860 метрів. Вартість бурових робіт склала 30 мільйонів гривень. Нині «Укргазвидобування» здійснює тут облаштування нової високодебітної свердловини, яку планується ввести в промислову експлуатацію наприкінці червня. Її дебіт становить 300 тисяч кубометрів природного газу на добу, повідомляє прес- служба ДК «Укргазвидобування». За прогнозами нова свердловина до кінця року має дати близько 20 мільйонів кубометрів газу. Паралельно на Березівському родовищі продовжуються розвідувальні роботи. На черзі буріння двох розвідувальних свердловин з проектними глибинами 6 200 і 6 250 метрів. Тим часом на Коломацькому газоконденсатному родовищі газопромислове управління «Харківгазвидобування» ввело в промислову експлуатацію газову свердловину № 52, яка за своїми запасами на сьогодні є найбільш потужною на цьому родовищі. За прогнозами фахівців, до кінця нинішнього року нова свердловина має дати близько 35 мільйонів кубометрів газу. А у південній частині цього родовища, де за прогнозами на глибині 5450—5490 метрів є продуктивні поклади газу, зараз ведуться сейсморозвідувальні роботи. Буриться також нова свердловина № 31, проектна глибина якої 5650 метрів.

Синдикований кредит

Банк «НРБ Україна» збирається у вересні залучити синдикований кредит на суму до $20 мільйонів. Повідомляючи про це, президент банку В’ячеслав Юткін зазначив: «Кошти залучимо у вересні». За його словами, кредит може бути наданий на один рік із можливістю пролонгації на такий же термін і буде спрямований на збільшення обсягу активних операцій банку. У січні — березні цього року банк уже збільшив сукупні активи на 0,4% — до 906,4 мільйона гривень. При цьому обсяг наданих кредитів зберігся на рівні 617 мільйонів гривень. Чистий прибуток перевищив три мільйони гривень. За даними Нацбанку України, до 1 квітня «НРБ Україна» за розміром загальних активів займав 41-ше місце серед 164 наявних у країні банків.

Перекрили нафтовий потік

ВАТ «Нафтохімік Прикарпаття» (Надвірнянський НПЗ, Івано-Франківська обл.) у травні — червні 2006 року різко скоротило об’єми переробки нафти, в тому числі через перенаправляння її на Дрогобицький НПЗ у Львівській області. Це спричиняє стурбованість Івано-Франківської облдержадміністрації. В інтерв’ю місцевій газеті «Репортер», голова області Роман Ткач зазначив: «Занижені темпи виробництва... Ми здогадуємося про причини. Ця нафта зараз іде на переробку в Дрогобич». За словами губернатора, в травні минулого року «Нафтохімік Прикарпаття» переробило 223 тисячі тонн нафти на суму близько 470 млн. грн., а в травні цього року — всього 99,5 тисячі тонн, що призвело до зниження платежів до бюджету. «Така ж тенденція і в червні», — зазначив він. Нагадаємо, що в березні 2006 року після зборів акціонерів ВАТ «Нафтопереробний комплекс «Галичина» (Дрогобицький НПЗ, Львівська обл.), контроль над ним отримала група «Приват», якій також належить «Нафтохімік Прикарпаття» та 42% акцій ВАТ «Укрнафта».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати