Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Щоб новий уряд не став «ліквідаційною комісією»...

Володимир ЛАНОВИЙ: «Вийти з кризи можна, лише змінивши форму власності в країні з олігархічної на підприємницьку»
22 березня, 20:04
МІНІСТР ФІНАНСІВ НАТАЛЯ ЯРЕСЬКО УЧОРА ВИСТУПИЛА З НЕСПОДІВАНОЮ ЗАЯВОЮ. ВОНА НАПИСАЛА, ЩО ГОТОВА СФОРМУВАТИ УРЯД, ЯКИЙ ПОТРІБЕН УКРАЇНІ. А ЦЕ, НА ЇЇ ДУМКУ, МАЄ БУТИ «КОМАНДА «НІЧИЇХ» ЛЮДЕЙ, ЯКІ НЕ МАЮТЬ ПОЛІТИЧНОГО МИНУЛОГО, НЕ ПІДПОРЯДКОВУЮТЬСЯ ЖОДНОМУ З ОЛІГАРХІВ ЧИ «ДРУЗІВ» ПОЛІТИКІВ І НЕ МАЮТЬ ПОЛІТИЧНИХ АМБІЦІЙ НА МАЙБУТНЄ» / ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

У четвер — 24 березня — на позачерговому засіданні Верховної Ради буде обрано нового прем’єра та Кабінет Міністрів.

Про те, що заяви голови фракції «БПП» Юрія Луценка скликати позачергову сесію не безпідставні, повідомляють джерела «Дня», близькі до переговорного процесу. 

Переговори з формування нового складу Кабміну тривають практично в режимі нон-стоп. Зараз їх учасники прийшли  до перших спільних рішень.

За нашою інформацією в парламенті буде нова коаліція — коаліція трьох. До неї увійдуть фракція «Блоку Петра Порошенка», «Народний Фронт» та «Радикальна партія» Олега Ляшка. Між цими трьома гравцями і буде поділено найбільш «жирні» посади. Посаду прем’єра отримає все ж таки чинний спікер парламенту Володимир Гройсман. А от його місце в Верховні Раді може посісти або «нарфронтівець» Андрій Парубій, або  ж лідер «радикалів» Олег Ляшко. Голова Адміністрації Президента Борис Ложкін все ж таки залишиться в АП. Володимир Гройсман ні за що не погодиться очолювати уряд разом з Ложкіним, кажуть наші джерела. А от чинний міністр фінансів Наталія Яресько, якій пророкували крісло прем’єра в новому Кабміні, таки піде на підвищення і стане віце-прем’єром з економічного блоку. Так потрібно, аби вгодити донорам. 

Відзначимо, що підходи до формування нового Кабміну у влади не змінились. Квотний принцип — бере гору. Звіряються лише з тим, що скаже МВФ та США. Хоча в пресі новий склад уряду вже охрестили «урядом технократів», свіжих ідей про можливості країни вийти з кризи власними силами від тих людей, чиї прізвища лунають, не чути.

Голова парламентського Комітету Верховної Ради з питань промислової політики і підприємництва, народний депутат від Радикальної партії Віктор ГАЛАСЮК запропонував провести громадське висунення кандидатів на посади міністрів економічного розвитку і торгівлі, глави Міністерства фінансів, а також глави Національного банку України.

На своїй сторінці в Facebook він повідомив, що звернувся до більш ніж 150 бізнес-асоціацій, щоб вони надали «шорт-лист» кандидатів на посади глав Мінекономрозвитку, Мінфіну і НБУ.

«Без цих людей економічна модернізація країни неможлива. Тому акціонери держави — підприємцям, виробникам, платникам податків — не може бути байдуже, хто буде на цих посадах», — зазначив Галасюк.

Бачення Галасюка, якого називають головним лобістом промисловості у Верховній Раді, полягає в тому, щоб, отримавши від галузевих асоціацій перелік потенційних кандидатів на високі посади, провести їх обговорення на профільному Комітеті, а також запросити кандидатів до парламенту представити своє бачення фракціям, групам і позафракційним нардепам, і тільки за результатами цього дати рекомендації Верховній Раді і Президенту.

«День» має у своєму розпорядженні результати цього опитування. Галасюка бізнесмени хочуть бачити міністром економіки; міністром фінансів — Ігоря Уманського, а головою НБУ — Віктора Пинзеника. 

Важливо зауважити, що ідея «Дня», що Україні потрібен уряд складений по типу «національної збірної» з найефективніших українців різних поколінь, знаходить підтримку в людей. Адже в згаданому опитуванні достатньо серйозний результат прихильності здобув «наш кандидат» — екс-міністр економіки Володимир Лановий.

Ми попросили Володимира Ланового відповісти на два простих запитання: на яких умовах він би погодився піти в цей склад Кабміну та які завдання стоять, на його думку, перед урядом:

— Я мав би отримати повну відповідальність за економічні реформи. На таких умовах я йшов працювати в Кабмін 1991 року.

Прем’єр-міністр — це посада представницького рівня. Його завдання — створення атмосфери в уряді. Тому він передусім повинен бути людиною високих моральних якостей. Як казала екс-прем’єр Великобританії Маргарет Тетчер: «Дайте мені 12 порядних джентльменів, і ми перевернемо Англію». 

Я маю список з 10—15 осіб, яких я бачу поруч з собою в цьому уряді. Я знаю прізвища порядних професійних українців, які могли б очолити і Міністерство юстиції, і Міністерство фінансів, але без їхньої згоди, я не хочу їх називати.

Завдання нового уряду залежать від завдань, які стоять перед країною. Наразі основна — це вихід з кризи. Її можливо реалізувати лише за умов, якщо в нас зміниться форма власності в країні — з олігархічної на підприємницьку. Для цього потрібно розчистити ринок від монополій та припинити практику розкрадання державою фінансової сфери і стимулювання корупції.

...Люди, які формують зараз склад уряду, домовляються про участь в різних фракціях, вважають, що вони опанували владу, і інших проблем, аніж реалізувати свої права пов’язані зі здобуттям цієї влади, для них не існує. Те, що в них падають рейтинги, їх не хвилює. Те, що країна біднішає, — теж.  Інакше чому б вони ставили на такі посади людей абсолютно не підготовлених до тієї роботи, яку вони повинні виконувати. Насамперед я зараз кажу про кандидатуру прем’єр-міністра.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати