Перейти до основного вмісту

Афіша

09 березня, 16:31
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

ВИСТАВА ТИЖНЯ

«Варшавська мелодія-2» — 19 березня, Будинок офіцерів

Ця вистава про кохання — світле, зворушливе і...сумне. «Варшавську мелодію-2» поставив ще 2003 р. режисер Iгор Афанасьєв. В основу вистави покладена п’єса Леоніда Зоріна «Варшавська мелодія», яка була суперпопулярна в колишньому СРСР. 1968-го в Російській драмі відбулася прем’єра п’єси в Києві (це був один iз найкращих спектаклів режисера Едуарда Митницького!), в якій дуже яскраво засяяла театральна зірка Ади Роговцевої. Її партнером у постановці був чудовий актор, на жаль, вже покійний, Альфред Шестопалов. Потім роль Віктора грали Анатолій Решетников і Герман Царьов... І от пройшло багато років і режисер Афанасьєв знайшов цікавий хід, аби повернутися до героїв «Мелодії», адаптувавши п’єсу до сприйняття сучасними глядачами. Головну роль Гелени грають дві актриси: молоду героїню — Катерина Степанкова, а Гелену через 40 років — Ада Роговцева. Дія відбувається також у двох часових відрізках. Це історія про кохання, зруйноване тоталітарним режимом, а дія «Мелодії-2» відбувається через багато років у часи «перебудови»... Партнерами Роговцевої і Степанкової виступлять: Ахтем Сеїтаблаєв, Артем Ємцов і Влад Задніпровський.


КОНЦЕРТ ТИЖНЯ

«Віденська весна. З любов’ю до України» — 19 березня, МЦКМ «Жовтневий палац»


ФОТО БОРИСА КОРПУСЕНКА

На гранд-концерт запрошує відомий австрійський диригент та композитор Курт Шмід, засновник Wiener Strauss Gala Orchestra спільно з оркестром Metropolis Orchestra представлять творчий проект «Vienna spring, With love to Ukraine» («Віденська весна. З любов’ю до України»). У програмі лунатимуть популярні твори Й. Штрауса, К. Шміда, Ф. Легара... Це буде вечір високого мистецтва. Нагадаємо, Курт Шмід — головний диригент Wiener Strauss Gala Orchestra, з яким регулярно гастролює. З 2001 р. маестро розпочав концертну діяльність в Україні. Із 2002 р. — художній керівник і головний диригент Симфонічного оркестру Луганської філармонії (це колектив у повному складі переїхав з окупованої бойовиками території і нині базується у Сєверодонецьку). Маестро заснував Міжнародний фестиваль мистецтв «Соляна симфонія», проводячи концерти у... шахті на глибіні 288 метрів під землею (у шахті Соледар Донецької обл. чудова акустика і музиканти та співки із задоволенням виступали у цьому імпровізованому залі). Курт Шмід — автор більше 560 творів.


ВИСТАВКА ТИЖНЯ

Сюжетні вишивані картини, рушники та килими ХХ століття


ІЛЮСТРАЦІЮ НАДАНО МУЗЕЄМ І.ГОНЧАРА

У Музеї Івана Гончара глядачі можуть ознайомитися з досі недослідженим видом образотворчого фольклору — вишиваними сюжетними рушниками, картинами та килимами з фондових колекцій. Це частина артефактів, адже вся збірка нараховує до трьохсот одиниць так званих брокарівських рушників 1890—1930 рр., п’ятсот рушників вишитих гладдю в 1940—1980 рр. та сто сюжетних картин та килимів другої половини ХХ ст. Зразки такої вишивки віднайдені в різних регіонах України, однак найпоширенішим ореолом їхнього побутування є Центральна та Лівобережна Україна. Твори ці особливі. Вони вишивалися не на продаж чи виставки, а за потребою душі як дарунок чи для оздоблення помешкання. Тому вишитим сюжетним рушникам та картинам властива цілковита внутрішня свобода, безпосередність, цілісність, щирість та наївність... Виставка триватиме до 3 квітня.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати