Перейти до основного вмісту

Афіша

18 травня, 16:04
ФОТО З САЙТА BESTIN.UA

ВИСТАВА ТИЖНЯ

«Попелюшка» — 24 травня, Національна опера України

У виставі вперше разом на київській сцені виступлять дві зірки британського балету Катерина Ханюкова та Валентино Зукетті. Вони виконають головні партії у «Попелюшці». Треба зазначити, що Ханюкова — яскрава представниця київської хореографічної школи, переможниця престижних міжнародних конкурсів (зокрема, перша премія на Конкурсі ім. Сержа Лифаря, золота медаль на Конкурсі артистів балету в Сеулі). З величезним успіхом виступає на найпрестижніших сценах світу, але не забуває про свою Батьківщину та екс-театр (вона п’ять років була солісткою Національної опери) і, попри щільний графік, знаходить час, щоб приїхати до Києва. Ці гастролі відбудуться завдяки гостьовому контракту, який Катерина підписала з керівництвом Національної опери. Її партнер Валентино Зуккетті — провідний соліст Королівського балету Великобританії. Він зачаровує публіку своєю майстерністю і легким пружинистим стрибком. Цей італійський танцівник, випускник балетної школи при театрі La Scala і лондонської The Royal Ballet Upper School. Вистава «Попелюшка» відбудеться за підтримки Британського посольства в Україні.


ВИСТАВКА ТИЖНЯ

«Генотип Вольності» Івана Марчука — Одеський художній музей


ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

На виставці представлено ретроспетиву картин відомого українського майстра. Вернісаж має назву «Генотип вольності». В експозиції представлено близько ста полотен шести (з 11) авторських циклів широкого творчого діапазону: від філософськи проникливого «Голосу моєї Душі», вишуканих натюрмортів та гіперреалістіческіх пейзажів — до благородно-витончених абстракцій «Біла Планета І», «Біла Планета ІІ», колористично гармонізованого сюрреалізму «Погляду в Безмежність». Переважну частину становлять роботи, котрі останні роки демонструвалися за кордоном: Литва (Вільнюс), Німеччина (Берлін, Мюнхен), Польща (Варшава, Краків). Ці картини викликали захоплення європейського глядача. До речі, «Генотип Вольності» І. Марчука кияни побачили в січні у «Мистецькому Арсеналі» (про це «День» писав у №4-5 2016 р.) Виставка в Одесі — ювілейна (нещодавно митцеві минуло 80 років). За понад півстоліття творчої діяльності художник мав 200 монографічних та колективних виставок, «виткав» сотні тисяч кольорових і монохромних кілометрів незбагненного пльонтанізму (авторської техніки передачі зображення), втілених у тисячах полотен. Експозицію можна побачити до 19 червня.


КНИЖКА ТИЖНЯ

«Маша, або Постфашизм» Ярослава Мельника

Новий гостросюжетний футуристичний роман відомого українського письменника видало «Видавництво Старого Лева». Книжка переносить читачів у четверте тисячоліття.

Журналіст «Голосу Рейху» закохується в самку стора (одну з істот, які мають людське тіло, але яких не вважають за людей) і стає на шлях боротьби за право сторів називатися людьми.

Але чи вдасться герою і його соратникам врятуватися від постфашистів?

Героїв чекають страшні та романтичні пригоди. В романі Я. Мельника стрімка інтрига й вражаючі сцени поєднані з боротьбою ідей та сильним гуманістичним пафосом. «Маша, або Постфашизм» — перший в Україні інтелектуальний трилер про витоки людської жорстокості.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати