Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Чайковський у стилі джаз

29 травня у Тростянці, що на Сумщині, розпочнеться 4-й Міжнародний фестиваль класичної музики
27 травня, 12:10
ФОТО АРТЕМА ФУРМАНА

Унікальність форуму, як зазначають організатори, полягає в тому, що «Чайковський-Fest-2016» відбуватиметься у форматі open air — в акустичному майданчику архітектурної пам’ятки «Круглого двору». Ця старовинна фортеця є не тільки окрасою Тростянця, а й дуже вдалим місцем для проведення музичних фестивалів та концертів.

Нагадаємо, три місяці, проведені Петром Іллічем на Слобожанщині влітку 1864 р., вплинули на формування його як великого композитора. Найбільш цікавим є перебування Чайковського в  Тростянці (його, ще студента Петербурзької консерваторії, запросив у свій маєток князь Олексій Голіцин). Саме тут улітку Петро Ілліч написав свій перший симфонічний твір — увертюру «Гроза» за мотивами однойменної драми Островського.

У програмі цьогорічного фесту вперше у Тростянці виступить Симфонічний оркестр Харківської філармонії під орудою  Юрія Янка (на фото). Музиканти виконають уривки зі знаменитих чайковськівських  балетів «Лускунчик» та «Лебедине Озеро», частини твору «Пори поку» Вівальді, а також музику до  популярних кінострічок: «Пірати Карибського моря», «Список Шиндлера», «Зоряні війни» та ін.

Сюрпризом для слухачів стане проект «Джаз Коктейль» — виступи  саксофоніста Олександра Рукомойнікова та 13-річного японського віртуоза, лауреата міжнародних конкурсів Кента Ігараші, які виконають  джазові стандарти та імпровізації на теми творів П.Чайковського.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати