Iдеальна класика
Із 15 вересня по 3 жовтня в шести містах України відбудеться ITALIA FESTIVAL BAROCCOЦе вже четвертий Фестиваль італійського музичного бароко, який із нетерпінням чекають наші меломани, бо за три роки його проведення в нашій країні армія шанувальників високого мистецтва суттєво розширилась. Творчу акцію започаткували Посольство Італії та Італійський інститут культури в Україні у співробітництві з Міністерством культури України. Четвертий фестиваль італійського музичного бароко в Україні ITALIA FESTIVAL BAROCCO — спільний італійсько-український проект під художнім керівництвом Нансі Мілезіс Романо, яка розказала «Дню» про географію та афішу запланованих творчих заходів.
— Ця ініціатива народилася з метою познайомити з прекрасним репертуаром молодь, яка, можливо, ніколи не наближалась до класичної музики, а більш того — до музики епохи бароко, — підкреслила арт-директор ITALIA FESTIVAL BAROCCO Нансі Мілезіс РОМАНО. — Нині фестиваль організовано у співробітництві з фестивалем Milano Arte Musica, що пройшов у Мілані цього літа.
Italia Festival Barocco 2017 відкриється 17 вересня у Національній філармонії України концертом Київського камерного оркестру під орудою маестро Альфредо Бернардіні, який виступить і як диригент, і як соліст-гобоїст. У програмі лунатимуть твори Вівальді, Марчелло, Верачіні, Альбіноні та інших композиторів. 15 вересня під час майстер-класу маестро Бернардіні, який нині є професором Університету Моцартеум у Зальцбурзі, студенти Національної музичної академії України матимуть нагоду поглибити знання з камерної музики і покращити свої навички гри на гобої.
Після Києва форум продовжиться 22 вересня у Маріуполі, де у Палаці культури «Молодіжний» та у Маріупольському державному університеті тріо L’Arte dell’Arco та маестро Федеріко Гульєльмо запропонують слухачам музику Тартіні, а також твори його друзів і суперників.
У програмі фесту відбудуться акції у Львові, Чернівцях та Харкові (з 26 по 28 вересня), у яких прийматиме участь маестро Мауріціо Салерно. Він виступить із концертами органної музики, представляючи мистецтво варіації Баха, Пахельбеля, Паскуїні, Скарлатті та Букстехуде.
В Харківському університеті відбудеться також майстер-клас маестро Салерно з мистецтва гри на органі у різних італійських містах.
1 жовтня — у Міжнародний день музики в Одеському оперному театрі відомий ансамбль La Venexiana та знаменитий контр-тенор Раффаеле Пе запросять на концерт під назвою «Сакральний театр». Вечір відбудеться з нагоди відзначення 450-річчя від дня народження Клаудіо Монтеверді, в якому прозвучать твори духовної та світської музики композитора з міста Кремони.
3 жовтня у Києві — урочисте закриття фестивалю сцені Колонного залу ім. Лисенка де разом із маестро Оттавіо Дантоне і ансамблем Accademia Bizantina, слухачі матимуть змогу «зануритись» у «Мистецтво фуги» — один із останніх творів легендарного Йоганна Себастьяна Баха. Композитор у партитурі не вказував на якому саме інструменті виконувати цей цикл, тому що розумів його як «ідеальну» музику. Учасники Accademia Bizantina (клавесин, альт, віолончель і дві скрипки) продемонструють поліфонічне осмислення Класики з високої літери.