Перейти до основного вмісту

Коротко / КУЛЬТУРА

29 вересня, 00:00

«У кожній музиці Бах»...

1 жовтня (до Міжнародного дня музики) Київська оперета запросить публіку на прем’єру концерту класичної музики «У кожній музиці Бах, у кожному з нас Бог...» (Й.Бродський), який пройде у «Музичній вітальні. У першому відділенні глядачів чекає цікава мандрівка часом: звуки білого роялю перенесуть слухачів крізь епохи видатних європейських композиторів: Й.-С. Баха, Л.Бетховена, Д.Скарлатті, Ф.Шопена до сьогодення, в якому живе і творить видатний український композитор М.Скорик. Талановита піаністка Анна Поліщук зіграє сольну фортепіанну програму.

Любов до музики перетворила відомого російського композитора, диригента, піаніста С. Рахманінова на чоловіка, який, за власним переконанням, був на 85 відсотків — музикант і лише на 15 — людина. Така відданість своїй музі і геніальні твори Рахманінова надихнули А. Поліщук, кращого концертмейстера за визнанням журі Міжнародного вокального конкурсу-2009, присвятити друге відділення святкового концерту романсам російського композитора. Так у «Музичній вітальні» Театру оперети розпочинається унікальний в Україні проект — цикл вечорів, під час яких пролунають усі романси С. Рахманінова протягом 76-го театрального сезону.

Геніальний російський композитор писав музику для усіх типів голосів. У концерті романси С. Рахманінова розподілено між сопрано (І. Беспалова-Примак, Г. Грегорчак, С. Приймак, Л.Сагат), баритонами (С.Авдєєв, Р. Мороз, О. Чувпило) і тенорами ( М. Гнатюк, В. Одринський). Кращі артисти — вокалісти театру співатимуть твори Сергія Рахманінова під акомпанемент Анни Поліщук. Режисер-постановник концерту — Б. Струтинський.

Нагадаємо, концерт «У кожній музиці Бах, в кожному з нас Бог» — третій проект у «Музичній вітальні» Театру оперети. Першим був «Вечір романсу», який із аншлагом пройшов у грудні минулого року, а друга програма називалася «Дотик до серця генія» — її присвятили ювілею Ф.Шопена (концерт відбувся у травні), повідомляє Анастасія СИМУХА.

Скрипка запрошує на «Рок Січ»

2 та 3 жовтня в Києві на Трухановому острові відбудеться четвертий Міжнародний музичний фестиваль «Рок Січ», у якому візьмуть участь близько сорока виконавців та музичних колективів. Засновником та незмінним організатором форуму є відомий музикант, лідер гурту «ВВ» Олег Скрипка.

«Рок Січ» — перший та єдиний столичний фестиваль, на якому одночасно з трьох сцен лунає українська рок-музика і який заявив про себе 2006 року, одразу ставши головною рок-подією України. Цього разу на Трухановому острові з’явиться четверта сцена — на ній пануватиме етно-рок, а сама «Рок Січ» набуде статусу екологічного фестивалю. Як і раніше, концертні майданчики «Рок Січі» будуть поділені між корифеями українського року і молодими талантами. У фесті виступатимуть: «ВВ», «Танок На Майдані Конго», «Тартак», «Плач Єремії», «Кому Вниз», Марія Бурмака, «Мандри», Mad Heads XL та інші артисти.

— Наш фестиваль дає змогу молодим українським музикантам зустрітися з широкою публікою, впевнено утвердитися на вже обраному ними музичному шляху, адже відомо, що рок-музика завжди перебувала в авангарді культури, маючи свого особливого слухача, — сказав Олег СКРИПКА. — Головна ж громадська мета «Рок Січі» — це побудова нових стереотипів фестивального руху в Україні. Проте організаційний, технічний та творчий рівень події, що має відповідати стандартам масштабних європейських фестивалів, потребує принципово іншого бюджету, і саме з цієї причини вхід на цьогорічний фестиваль уперше вирішили зробити платним.

«Ревнощі філософа» під етномузику

1 жовтня в Будинку актора відбудеться спільний проект відомої поетеси і письменниці Євгенії Чуприної та композитора, аранжувальника, виконавця Тані Ша. Ця інсталяція називається «Ревнощі філософа», в якій також візьмуть участь етно-лаунж-проект Shopping Hour і Росава.

Нагадаємо, поема «Ревнощі» була написана Євгенією Чуприною 2000 р. і записана як музично-літературна композиція (музична ідея та продюсування Тані Ша) того ж року в студії Юрія Лича Forest Lab.

Крім віршів Євгенії Чуприної та музики Тані Ша, інсталяція містить також вірші й тексти І.-Б. Антонича, Р. Сидорова, С. Грбіча, музику Р. Ф. Генделя, українські та балканські народні пісні.

Київське турне Великого Китайського цирку

Починаючи з 24 вересня до 12 грудня в концертному залі «Кобзов» пройдуть масштабні гастролі Великого Китайського цирку. Акробати продемонструють унікальну майстерність володіння тілом на межі дива. Прикрасить шоу знаменитий номер «Китайські тарілочки», які спрадавна символізують сонце, а артисти, що обертають їх на тонких паличках до чотирьох штук в одній руці, стають посередниками між світилом і людьми... Вирушає вглиб століть історія «Шовкового номера» — в ньому більш як десяток артистів виконують акробатичні трюки серед багатометрових шовкових полотен, що майорять ареною. До програми увійшов номер, в якому близько 20 еквілібристів виконують складні трюки на одному велосипеді під час руху. Також будуть представлені номери жонглерів, які руками й ногами маніпулюють численними китайськими парасольками, крихкими посудинами і навіть столами. Виступлять на арені Китайського цирку й міфічні тварини — дракони і тигри.

Більшість артистів Китайського цирку — підлітки, а головна відмінність цирків Європи та Китаю — в тому, що в європейському цирку дорослі артисти виступають для дітей, а в китайському цирку діти — для дорослих глядачів. Присвятити життя цирку в КНР — великий успіх, оскільки ця професія в Піднебесній спрадавна користується великою пошаною та підтримується державою на найвищому рівні. Артисти починають навчатися майстерності з трирічного віку, пройшовши суворий добір до спеціальних шкіл, де конкурс нерідко становить дві-три тисячі охочих на одне місце. До 10—12 років юні артисти стають справжніми зірками арени, заслуговують на звання лауреатів багатьох міжнародних циркових фестивалів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати