Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / КУЛЬТУРА

14 липня, 00:00

У VI Дельфійських іграх перемогла українка Аліна Башкіна

VІ Дельфійські ігри країн СНД проходили в м. Єреван — столиці Вірменії. Серед 600 учасників були представники 17 країн. У номінації «Естрадний спів» вікової категорії 16—20 років сенсацією стала студентка ІІ курсу Київського інституту музики ім. Р.М. Глієра Аліна Башкіна, яка отримала перше місце і золоту медаль. Київський інститут музики ім. Р.М. Глієра бере активну участь у Дельфійському русі з 2008 року і має вагомі надбання: Всесвітні Дельфійські ігри, м. Саратов (Росія): Олександр Киреєв отримує золоту медаль у номінації «Академічний спів»; 2009 р., V Дельфійські ігри країн СНД, м. Мінськ: Анастасія Головко виборола бронзову медаль у номінації «Акордеон». У Європі, в тому числі і в Україні, активно підтримується ідея відродження Дельфійського руху як важливого інструменту творчого розвитку особистості та міжкультурного діалогу. Мета проведення Дельфійських ігор: практична підтримка, зміцнення та розвиток у світі ідеї Дельфійських ігор як масштабного форуму мистецтв; збереження культурної спадщини, традицій народів світу; розвиток творчого спілкування та співробітництва молоді в галузі культури, мистецтва, освіти.

Шанувальники Девіда Лінча скинуться на фільм про режисера

Частина грошей, необхідних на зйомки документального фільму про Девіда Лінча «Lynch Three», буде отримана від шанувальників творчості режисера, повідомляє Lenta.ru із посиланням на The Daily Telegraph. Всі охочі можуть зробити внесок розміром у 50 дол. через сайт проекту. Кожна людина, яка пожертвувала гроші, отримує один із подарунків на вибір — постер, футболку або сумку. На всіх подарунках одне зображення — свіжий (2010 року) автопортрет самого Девіда Лінча. Творці фільму зауважують, що кошти шанувальників — не єдине джерело фінансування. Проте ці внески мають пришвидшити роботу над фільмом. «Lynch Three» — завершальна частина документальної трилогії. «Lynch One», перший фільм трилогії, вийшов 2007 року. Стрічка була присвячена в першу чергу тому періоду життя режисера, коли він працював над «Внутрішньою імперією». Цей фільм вийшов у прокат 2006 року і на сьогодні є останньою повнометражною роботою режисера.

Швейцарія відмовилася видавати Поланськи США й звільнила його

Влада Швейцарії ухвалила рішення не екстрадувати в США режисера Романа Поланськи, обвинуваченого американським правосуддям в інтимній близькості з неповнолітньою понад 30 років тому, і звільнила його з-під домашнього арешту, повідомляє РІА «Новости» із посиланням на AP. Як повідомляє західне агентство, на рішення Берна вплинув той факт, що, на думку швейцарського мін’юсту, процедура винесення Поланськи вироку наприкінці 70-х років американським судом не повністю відповідала вимогам законодавства. У свою чергу, за даними агентства AFP, американська влада не оскаржуватиме рішення швейцарського міністерства юстиції. Нагадаємо, 1977 року кінематографіст був звинувачений у незаконному зв’язку з 13-річною Самантою Геймер, повідомляє NEWSru.com. Не чекаючи на закінчення процесу, він 1978 року виїхав із США до Європи, де на додаток до польського отримав французьке громадянство. 26 вересня 2009 року Поланськи був затриманий після прибуття до Цюріха на підставі ордера, виданого американською судовою владою. На початку грудня минулого року режисер був відпущений із в’язниці під заставу в 5 млн. швейцарських франків і поміщений під домашній арешт у своєму заміському будинку в селищі Гштаад. Раніше швейцарський суд двічі відмовляв Поланськи у звільненні під заставу через побоювання, що режисер може таємно залишити країну до рішення щодо екстрадиції в США. Адвокати режисера з літа 2008 року добиваються закриття справи Поланськи, наводячи як аргумент той факт, що в 70-х роках у ході судового процесу були допущені помилки.

Взуття... від Ернеста Хемінгуея

Син Ернеста Хемінгуея схвалив ідею запуску лінії чоловічого взуття, названого на честь автора роману «Прощавай, зброє», повідомляє Associated Press. Перші партії взуття мають з’явитися в магазинах США вже восени 2010 року. За словами 82-річного Патріка Хемінгуея, основна перевага взуття, названого на честь його знаменитого батька, полягає в тому, що його можна носити без шкарпеток. Син письменника підкреслив, що Ернест Хемінгуей буквально ненавидів ходити в шкарпетках, повідомляє Lenta.ru. Виробництво взуття імені Хемінгуея, яким займається компанія Schnees, зосереджене в Сальвадорі. Для пошиття черевиків використовується шкіра бізонів і биків. Роздрібна ціна однієї пари такого взуття складе від 150 дол. до 235 дол. Всього на продаж будуть виставлені три колекції взуття, названі на честь лауреата Нобелівської премії, — спортивна, рибальська та «літературна» (які особливості «літературної» колекції, не уточнюється). Патрік Хемінгуей — друга дитина письменника і його перший син від другої дружини Пауліни Пфайфер. Патрік тривалий час жив у Танзанії, де полював на великих тварин, а також займався організацією сафарі для туристів. Зараз він на пенсії.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати