Перейти до основного вмісту

Коротко / КУЛЬТУРА

02 липня, 00:00

Кошмарна подорож туристів

У Голівуді дали «зелене світло» черговому римейку класичного фільму жахів «Американський перевертень у Лондоні». Як повідомляє lenta.ru, посилаючись на ресурс Bloody-Disgusting, автор сценарію та режисер оригінальної картини Джон Лендіс продав права на екранізацію кіностудії Dimension Films. В активі останньої вже налічуються нові версії таких відомих картин цього жанру як «Чорне Різдво», «Хеллоуїн» і «Жах Амітвілля». Нагадаємо, що фільм «Американський перевертень у Лондоні» вийшов 1981 року. За сюжетом двоє американських студентів, які мандрують англійською глибинкою, зазнають нападу перевертня. Один із туристів гине, іншого кусає перевертень і поступово він сам починає перетворюватися у вервольфа. Картина продемонструвала революційні на ті часи спецефекти і 1982 року була удостоєна премії «Оскар» за кращий грим.

Маестро роздумує про «хвилю»

Відомий латвійський композитор Раймонд Паулс може відмовитися від участі в журі конкурсу молодих виконавців популярної музики «Нова хвиля», що з 2002 року щорічно проходить в Юрмалі, повідомляє інтернет-версія латвійської газети «Телеграф». Нагадаємо, Паулс разом із відомим російським композитором Ігорем Крутим є співголовуючим журі конкурсу. Про можливе припинення співробітництва Раймонда Паулса з конкурсом йшли розмови минулого року. Сталося це на хвилі скандалу навколо «недоречного гумору» ведучих «Нової хвилі» про шпроти й гімн Латвії, що викликали гостру реакцію в політичних колах балтійської республіки. Паулс є депутатом Сейму (парламенту) балтійської республіки від правлячої «Народної партії». Цього року Міжнародний конкурс молодих виконавців популярної музики «Нова хвиля» пройде в Юрмалі з 28 липня по 3 серпня. Його учасниками стануть молоді артисти у віці від 16 до 30 років. Україну на цьому естрадному форумі представлятимуть три конкурсанти: Владислав Левицький, Джамала і Mila Nytych.

Трактат про Єгипет відзначив ювілей

Паризький музей армії разом із Спілкою національних музеїв Франції проводить у своїх стінах виставку, присвячену 200-річчю появи однієї з найвідоміших та монументальних історико-географічних праць — «Описи Єгипту», повідомляє Le Monde. Над цим твором працювало близько 160 фахівців — від картографів, геологів та ботаніків до інженерів і архітекторів. Багато хто з них брав участь у поході наполеонівських військ до Єгипту 1798 року. Саме Бонапарт був замовником «Опису» і робота над енциклопедією стародавнього й сучасного Єгипту почалася при ньому. З 1809 року почалася публікація окремих томів формату ін-фоліо, в першому виданні їх було 23, а в другому, що вийшло 1829 року, томів було вже 37. Через дорожнечу «Опис» був надрукований невеликим тиражем — близько 1000 примірників — і швидко став бібліографічною рідкістю.

«Опис Єгипту» включав у себе 3000 ілюстрацій, у тому числі кольорові акварелі. Для першого видання була підготовлена настільки детальна карта, що Наполеон не дозволив її друкувати, побоюючись, щоб нею не скористалися його вороги.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати