Перейти до основного вмісту

«Мій берег»

Так назвала свою виставку, яка відкрилася в Національному музеї Тараса Шевченка, білоруська художниця Марина Мороз
18 лютого, 17:11
ФОТО НАДАНО ПРЕС-СЛУЖБОЮ МУЗЕЮ

Художниця створює полотна на сакрально-філософські теми, які об’єднують людей по всьому світі: сьогодні тема духовності та вірності «берегу своєї вітчизни» дуже близька українському глядачеві.

«Мій берег» — це своє бачення життя і підтвердження нерозривного зв’язку з рідною землею — Білоруссю. За словами професора Національної академії образотворчого мистецтва й архітектури Лариси Скорик, віртуозність Марини підтверджує її статус справжнього майстра: «Приголомшує філософський погляд художниці й високий регістр її творчості, а також моральність її творів — на жаль, зараз цього бракує багатьом молодим митцям».

Марина Мороз працює в різних видах графіки, її витончено-вишукані твори виконано в техніці літографії, офорту, сангіни. Сама художниця розповіла, що більшість її робіт — пейзажі, натюрморти, портрети і роздуми, відображені метафорично у вільних авторських композиціях-інтерпретаціях. Привертають до себе увагу серії літографій «Історичні загадки», а також сакральні композиції «Блискавки світла», «Покрив любові», «Земне розп’яття». У повній злагоді зі своїм ім’ям (Марина — «морська») художниця із завзяттям створює серії робіт на морську тематику. Наприклад, на виставці показані літографія «Моє морське житіє», фантазія-пейзаж «Морський натюрморт», контрастна чорно-біла композиція «Зустріч». Епічним спокоєм віє від пейзажів «Вечірній смуток», «Спогад про міст», «Берег». Кожна велика літографія і навіть кілька зовсім мініатюрних екслібрисів — це своєрідне візуально-філософське аранжування мелодії життя, вражень Марини від природи, людей і подій.

Про творчість Марини Мороз в Україні сьогодні мало хто знає. Насправді ж ця мисткиня справедливо заслуговує на увагу. Лише за минулий рік вона встигла взяти участь у міжнародній бієнале графіки 2014 ROC у Національному художньому музеї Тайваню, XV Міжнародній бієнале графіки малих форм і екслібриса в місті Острув-Вєлькопольскі в Польщі й на республіканській молодіжній виставці в Палаці мистецтв у Мінську.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати