Перейти до основного вмісту

«Наші обереги»

Під такою назвою у Львівському музеї історії релігії представлено авторські роботи Оксани Гірняк та Олени Тимків
13 квітня, 12:36
ЯК НАРОДЖУЄТЬСЯ ГОБЕЛЕН? ОКСАНА ГІРНЯК ЗА РОБОТОЮ

Ці майстрині приятелюють із першого класу і навіть сиділи за однією партою. Після закінчення школи їхні шляхи розійшлися… Оксана Гірник, вступила до Львівського державного коледжу декоративного й ужиткового мистецтва ім. Івана Труша, потім навчалась у Львівській національній академії мистецтв; а Олена Тимків закінчувала Львівський державний медичний коледж, Комерційну академію.

Сьогодні дороги колишніх однокласниць перетнулися в мистецтві: Оксана — дипломований художник образотворчого і декоративно-ужиткового мистецтва, реставратор старовинних тканин; Олена — народний митець, яка захоплюється художньою вишивкою, створює прадавні сакральні обереги. Їх об’єднує любов до України, її звичаїв і традицій, до цілющих джерел народного мистецтва: вони створюють ляльки-мотанки, тчуть крайки і гобелени. Для них дуже важливо зберегти українську історичну цінність, не загубити в часі мистецькі вміння наших прадідів і щодня їх удосконалювати у своїй роботі.

У Львівському музеї історії релігії Оксана Гірняк представила крайки, гобелени, виконані в техніці художнього ткацтва. У своїх роботах майстриня використовує різноманітні елементи, знаки, символи, які взаємодіють між собою і створюють цілісну енергетичну картину. Вона працює з вовною, акрилом, льоном. Залежно від фактури поверхні застосовує і синтетичні нитки. Створюючи певну композицію, художниця майстерно поєднує види орнаментів: геометричний, рослинний, зооморфний, пейзажний. Роботи О. Гірняк вражають своєю експериментальністю і творчим підходом. Переплетення ниток, переливи кольорів притягують погляди, наповнюють атмосферу особливим затишком і теплом.

Яскраву самобутність Олени Тимків демонструють ляльки-мотанки, які є символом жіночої мудрості, родинним оберегом. Ця іграшка повинна дитину заспокоїти, нагодувати і вберегти. Виготовляючи цей сакральний предмет, майстриня вкладає свою енергію, думки й побажання. У давнину ляльку-мотанку передавала мати дочці, коли віддавала заміж до іншого дому, а дочка, у свою чергу, — своїй дитині. Це ніби ниточка, яка зв’язувала увесь рід. Для молодої майстрині О. Тимків початком цієї ниточки став 2009 рік. Саме тоді вона створила свою першу ляльку-мотанку. Відтоді кожна її робота дивує своєю унікальністю і неповторністю, вражає розмаїттям матеріалів, оригінальністю форм, майстерністю й різнобарв’ям.

Виставка триватиме до 15 травня.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати