Шість знакових новинок
12 жовтня в Україні розпочнеться щорічний фестиваль «Нове німецьке кіно»![](/sites/default/files/main/articles/22092017/23kadr.jpg)
До програми кіноогляду, який проводить Goethe Institut в Україні спільно з компанією «Артхаус Трафік», увійшли шість фільмів, повідомляє i-pro.kiev.ua.
Фестиваль відкриє драма Фатіха Акіна «На межі». Це драматична історія молодої жінки, яка втратила чоловіка і маленького сина внаслідок вибуху бомби. Головна героїня починає пошук винуватців та причини вбивства. Адвокат і кращий друг її померлого чоловіка, представляє інтереси жінки в суді. Судовий процес над двома підозрюваними — молодою парою неонацистів — доводить Катю до межі, однак вона не зупиняється в пошуках справедливості. Актриса Дайан Крюгер, яка зіграла головну героїню, удостоїлася призу за найкращу жіночу роль 70-го Каннського кінофестивалю (також ця картина була представлена в програмі «Фестиваль Фестивалів» на ОМКФ-2017). Приймаючи нагороду, актриса присвятила свою перемогу всім, хто «пережив терористичний акт, хто, втративши все, намагається зібрати себе по шматочках і продовжувати жити». Світову популярність їй принесли зйомки в Голлівуді: серед найпопулярніших робіт — фільми «Одержимість», «Троя» та «Безславні виродки». «На межі» Акіна стала для Крюгер першою роллю, зіграної на рідному німецькою мовою.
До речі, «На межі» обрано від Німеччини для участі у конкурсі на здобуття премії «Оскар» за найкращий неангломовний фільм, і цю стрічку критики називають одним із фаворитів премії.
КАДР З ДОКУМЕНТАЛЬНОЇ СТРІЧКИ «ШКОЛА №3» / ФОТО З САЙТА KINOAFISHA.UA
На фестивалі «Нове німецьке кіно-2017» представлять ще три картини з програми Берлінського кінофестивалю. «Школа №3» — це історія дорослішання 13 учнів школи №3 міста Миколаївка Донецької області, які пережили війну. Влітку 2014 року цей населений пункт серйозно постраждав в ході бойових дій за визволення Слов’янська. Герої — 13-річні хлопчики й дівчатка, які погодилися розповісти про своє життя, плани на майбутнє, мрії. Фільм складається з їхніх відвертих монологів. В офіційному описі «Школи №3» зазначено: «Період, відображений у фільмі, — це межа між війною та миром, дитинством та дорослим життям. Ці діти хочуть бути почутими, і їм є що сказати. Це фільм про дружбу, перше кохання, плани на майбутнє». Авторами картини є Ліза Сміт, Георг Жено і Наталя Ворожбит. Стрічка знята у копродукції України та Німеччини, здобула Гран-прі паралельної конкурсної програми Берлінале Generation 14+.
Картина «24 тижні» — історія трагічного вибору вагітної жінки, яка дізналася про патологію в розвитку своєї майбутньої дитини. У Берліні драма Анни Зазори Берашед удостоїлася премії Гільдії німецького арт-хаусу.
Документальна стрічка «Бойс» Андреса Ваєля, що претендувала на «Золотого ведмедя», розповість про Йозефа Бойса — німецького художника, одного з головних теоретиків постмодернізму.
«Я і Камінські» — нова робота Вольфганга Беккера, автора трагікомедії «Гуд бай, Ленін!». Картина розповідає про арт-журналіста, який працює над біографією видатного художника Мануеля Камінські, котрий прославився своєю сліпотою. Несподівано герой виявляє непрямі підтвердження того, що незрячість художника може бути удаваною. Як і у випадку з «Гуд бай, Ленін!», головну роль у фільмі Беккера виконав Даніель Брюль.
Ретро-комедія «Одного разу в Німеччині» перенесе глядачів у післявоєнний Франкфурт і розповість історію Давида Бермана та його друзів, які, переживши переслідування нацистів, мріють виїхати в Америку. У головній ролі — Моріц Бляйбтрой, зірка фільмів «Достукатися до небес» і «Біжи, Лола, біжи».
Нагадаємо, «Нове німецьке кіно» — один із найстаріших кінооглядів в Україні, які представляють кінематограф своєї країни: цьогоріч він відбудеться удвадцятьтретє! Усі фільми демонструються мовою оригіналу з українськими субтитрами.