Перейти до основного вмісту

«Заради миру»

Дитячий фонд провів виставку українських художників у Токіо
21 січня, 10:18

У столиці Японії відбулася виставка трьох митців, тісно пов’язаних з Україною: художниці Зої Скоропаденко, американського мураліста українського походження Михайла Тютюника та американського стріт-арт художника японського походження Сей Шімури.

Організатор виставки – японський фонд «Діти Землі», (Kids Earth Fund, KEF) який працює з українськими дітьми-біженцями. Захід відбувся під егідою Посла України в Японії Сергія Корсунського, у галереї Aiiima, у нещодавно збудованому хмародері Хікарія  у всесвітньовідомому районі  Токіо Шібуя. Aiiima є бурхливим осередком мистецького життя японської столиці, кілька поверхів будинку відведено під музеї, театри, галереї, творчі хаби.

Українська художниця Зоя Скоропаденко цього разу привезла до Токіо свою серію картин «Інтелектуальні пейзажі».

Фото Зої Скоропаденко

«Мої пейзажі – це рефлексія. Я хочу, щоб повернулися наші степи, поля, ліси, яри, сади до свого природного стану. Багато пейзажів я малюю зі своїх спогадів про ті місця, де я жила в дитинстві. Серія «Інтелектуальних пейзажів» розповідає світові про красу українського пейзажу», – розповідає художниця.

Фото Зої Скоропаденко

Це вже не перша її виставка у Японії. В цій країні Зою знають також і як скульпторку, а ще – ілюстраторку дитячих книжок.

Фото Зої Скоропаденко

На початку 2022 року Посольство України в Японії підготувало для японських бібліотек видання української народної казки «Котигорошко» японською мовою з ілюстраціями Зої Скоропаденко (про що вже писав «День»).

Фото Зої Скоропаденко

У 2015 році Скоропаденко створила для міста Сома (провінція Фукусіма), котре постраждало від  цунамі та атомної катастрофи, символічну скульптуру «Надія».

Фото Зої Скоропаденко

А у серпні 2022 році до Львова приїхав співзасновник фонду «Діти Землі» Сей Шімура – аби подарувати надію дітям, котрі постраждали від катастрофи, створеної руками і зброєю сусідньої держави (детальніше про візит художника до Львова можна прочитати в архіві «Дня»).

На виставку у Aiiima Шімура привіз саме ті свої роботи, котрі створив після відвідання України влітку 2022 року.

Протягом того тяжкого для України літа Шімура та його фонд провели мистецькі майстер-класи для 400 (!) українських дітей, котрі були вимушені покинути свою рідну домівку.

Виставка «Заради миру», була проведена фондом з метою підтримки українських дітей. Більша частина прибутку від продажу картин буде використана на проекти KEF в Україні.

Третій  учасник виставки –  мураліст Михайло Тютюник (Misha Tyutyunik).

Його родина переїхала з Києва до Нью-Йорка, коли майбутньому художникові було 7 років.

Він працював над муралами у Бронксі, Нью-Джерсі, Філадельфії, робив розписи в офісах відомих брендів: House of Vans, Coca Cola, Starbucks Coffee, Etsy.

Також його мурали прикрашають і вулиці українських міст: Києва, Сум, Броварів, Запоріжжя. Створенню кожного муралу передує тривала праця з істориками, краєзнавцями, кураторами мистецтва, а також обговорення з громадськістю – тими людьми, котрі споглядатимуть твір роками.

До столиці Японії Михайло привіз свою серію робіт про українські міста Одесу та Київ, а також декілька рефлексій з його київського дитинства.

Японське суспільство від початку повномасштабного вторгнення Росії активно підтримує Україну на всіх можливих рівнях. Тож виставка «Заради миру» у Токіо пройшла з величезним успіхом.

Марина Олійник

Фото Зої Скоропаденко

 

 

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати