Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Жертвам Голодомору присвячуємо...

28 листопада у Першому українському театрі для дітей і юнацтва у Львові представлятимуть три арт-проекти
25 листопада, 18:02
ВИСТАВУ «ЗЕРНОСХОВИЩЕ» ПОБУДОВАНО НА КОНТРАСТАХ: ЕМОЦІЙНИХ І ЕСТЕТИЧНИХ / ФОТО МАР’ЯНИ ПАВЛЮК

Вечір скорботи розпочнеться з відкриття проекту-інсталяції «Не вродило?!» відомої львівської художниці Ольги Кравченко.

— Двозначність назви «Не вродило?!» розкриває суть тих страшних подій, які винищили український народ голодом в центральній та східній частинах України. Саме на цій території найкращі чорноземи, які віками обробляв невтомний український народ. Проте зібраний врожай того року кудись зник, а в документах записано, що «не вродило». Як? Куди усе поділось? Вимерлі від голоду території було заселено переселенцями — людьми без традицій та коріння. Плоди тієї далекоглядної, жорстокої та цинічної політики пожинаємо і сьогодні, — каже художниця.

Після перегляду інсталяції відбудеться показ резонансної вистави «Зерносховище», поставленої Андрієм Приходьком  за п’єсою сучасного драматурга Наталії Ворожбит.

На сцені показано історію жертви (українські селяни) і кривдника (більшовики). Для того, щоб загострити увагу на проблемі, режисер подає персонажів гротесково. Жанр вистави окреслено як «наглядноє пособіє для куркульських пособніков» — це своєрідна агітка, що натякає на політичний театр, засоби якого так активно використовували у СРСР. Події розгортаються на тлі найбільшої трагедії української історії XX  ст. У «Зерносховищі» окрім акторів Театру для дітей та юнацтва беруть участь: актор Львівського театру ім. Леся Курбаса Я. Федорчук, над живим співом працювала актриса театру Н. Рибка-Пархоменко, задіяні київський художник Богдан Поліщук, Нінель Збєря, якій належить пластичне вирішення, Володимир Стецькович, який здійснював відеопроекції, та київський режисер Андрій Приходько (про прем’єру «День» писав у  №95).

Закриє вечір невеличка міні-виставка про Голодомор 1932—1933 рр. Це п’ять різних і однаково трагічних особистих історій українців та фото людей, які пережили страшне лихоліття.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати