Автори світової політики в українському ефірі
У ток-шоу «Золота булава» на Першому Національному найближчим часом візьмуть участь Лех Валенса, Мері Робінсон та Філіп ДімітровУ листопаді на Першому Національному стартував проект «Золота булава», який вирізняється серед інших політичних ток-шоу передусім тим, що в студії присутні відомі європейські політики. Гостями програми вже стали Хосе Марія Аснар, Джон Мейджор, Мадлен Олбрайт, Олександр Кваснєвський, Петре Роман, Домінік де Вільпен. Поруч із ними — український політикум, але не головні лідери, а представники кандидатів на посаду президента України. Подаємо фрагменти розмови прес-служби Першого Національного з шеф-редактором проекту «Золота булава» Мариною Бондаренко.
— Чим «Золота булава» відрізняється від інших політичних ток-шоу?
— Найперше — це те, що експертами на нашому ток-шоу є автори світової політики. Деякі, як-от, наприклад, хедлайнер європейських новин, що звинуватив Саркозі у відмиванні грошей і нині судиться з президентом власної країни, аристократ і політик Домінік де Вільпен, завдяки «Золотій булаві» в Україні побували вперше.
Один із учасників нашої програми Джон Мейджор зокрема сказав: «Я брав участь у багатьох телевізійних програмах у різних країнах, але я щиро вражений, що в Україні так вільно можна говорити про важливі для людей речі. Політики-конкуренти сидять за одним столом і ведуть конструктивну дискусію, відповідаючи часом на незручні запитання... Це, безперечно, і є те, що прийнято називати свободою слова». Але я хочу підкреслити словосполучення «конструктивна дискусія». Ми уникаємо довгих монологів політиків, демагогічного базару. Із цим змушена була змиритись навіть Ганна Герман. У «Золотій булаві» глядач бачить, якою є команда лідера (якщо вона є!).
— Цікаво, як вам вдається стримувати політиків від словесного нон-стопу?
— Це регламентується форматом програми. Аби відповісти на запитання, цілком достатньо й хвилини. Це підтверджують і виступи тих світових лідерів, які брали участь у нашій програмі.
— Напевно, з приїздом закордонних гостей ви маєте багато клопоту...
— Насправді на Мельникова, 42 організаційного ажіотажу довкола візитів закордонних гостей немає. Їх супроводжують кілька людей з посольства тієї країни, яку вони представляють, перекладач і... все. Ніяких широкоплечих велетнів-охоронців чи міліції з собаками, як трапляється, коли на канал приїздять наші політики. Вони спокійно спілкуються за чаєм з редакторами програми, радо фотографуються з гостями студії, mаkе-up їм роблять у наших звичайних гримерках... Це вкотре підтверджує: що вища людина, то з нею простіше. Окрім того, вони дивують нас своєю невідповідністю національним стереотипам. Так, іспанець Хосе Марія Аснар був дуже стриманим і навіть суворим. Натомість британець і консерватор Мейджор просто зачарував усіх жінок редакторсько-режисерської групи. Можливо, недарма преса приписує йому численні романи?! «Титанова леді» Мадлен Олбрайт була сама чарівність. Вона розповідала про трьох доньок і про те, що США більше не мають імперських амбіцій. До слова, Олбрайт не зрадила своїй «ювелірній дипломатії» і прийшла на ток-шоу з брошкою у вигляді соняшника.
— На кого ще чекаєте?
— У найближчому ефірі, 27 грудня, братиме участь перший прем’єр-міністр демократичного уряду Болгарії Філіп Дімітров, а вже в Новому році — 3 і 10 січня глядач побачить програму за участю лідера легендарної польської «Солідарності» і президента Польщі Леха Валенси та екс-комісара ООН з прав людини, колишнього президента Ірландії та впливового члена Мадридського клубу Мері Робінсон.
Випуск газети №:
№235, (2009)Рубрика
Медіа