Перейти до основного вмісту

Швединг від Мішеля Гондрі

Уночі з 1 на 2 вересня, о 01.30, на телеканалі «1+1» дивіться програму «Аргумент-Кіно» та фільм «Перемотування»
29 серпня, 16:10
КАДР ІЗ ФІЛЬМУ МІШЕЛЯ ГОНДРІ «ПЕРЕМОТУВАННЯ» / ФОТО НАДАНО ПРОГРАМОЮ «АРГУМЕНТ-КІНО»

У дотепній, веселій — без берегів — комедії вигадливого французького режисера-візіонера Мішеля Гондрі «Перемотування» історія розгортається, відверто скажемо, надзвичайна. В автослюсаря та сміттяра Джеррі через певні обставини намагнічується мозок. І Джеррі, без свого на те бажанням, випадково розмагнічує всі відеокасети у пункті прокату, яким заправляє його найкращий друг Майк. І тепер, щоб втримати клієнтів, друзі власними зусиллями намагаються перезняти головні фільми з колекції Майка — і «Одіссею» Кубрика, і «Мисливців за привидами», і «Короля Лева», і «Робокопа», і «Назад у майбутнє»! Важко собі й уявити...

До речі, з липня цього року в українських кінотеатрах можна побачити сьомий за рахунком фільм Мішеля Гондрі «Піна днів», що сміливо створений за, сказати б, важкоекранізовуваним однойменним — химерним, фантазійним — романом культового французького письменника середини ХХ століття Бориса Віана.

Взагалі ж Гондрі більшість своїх стрічок зафільмував, як і «Перемотування», у Сполучених Штатах. Відповідно, в «Перемотуванні» грали знані американські кінозірки: Джек Блек, Денні Гловер та Міа Ферроу, а також музикант-репер Мос Деф, який з-поміж небагатьох реперів має позитивні відгуки критиків на свої кіноакторські спроби.

Цікаво, що герої Гондрі фільмують так звану шведійську версію стрічки «Кінг-Конг» — від слова sweded. У результаті, «Перемотування» сприяло створенню такого поняття як швединг; і воно означає аматорський римейк якогось відомого фільму. І вже навіть проводять відповідні конкурси та фестивалі зі шведингу, які претендують на створення цілої субкультури.

Також варто зауважити, що, поряд із американцями Девідом Фінчером та Спайком Джонзі, Мішеля Гондрі називають одним із найяскравіших представників світової хвилі режисерів, котрі прийшли у велике кіно з індустрії телевізійної реклами та відео. Про творчий шлях Гондрі, відзначимо, що його не оминув «Оскар» за найкращий сценарій до фільму «Вічне сяйво чистого розуму». До речі, у програмі «Аргумент-Кіно» про цей факт ітиметься у спеціальному сюжеті.

Повертаючись до «Перемотування», варто зауважити, що це сюжетно досить несподіваний, а за настроєм — зворушливий, добродушний гімн кінематографу. Кіно надзвичайно вигадливе, але просте і про прості речі, які стосуються кожного. Про те, що сьогодні варто жити на повну, але гріх забувати минуле, що треба боротися за те, у що віриш, і не опускати рук ні за яких обставин — і в тебе все вийде, часом дуже несподівано, коли вже нічого й ні від кого не чекатимеш.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати