Перейти до основного вмісту

Холодний душ розвіє мрії киян про гарячу воду

14 липня, 00:00
Власті завжди намагаються ввести для керованих ними громадян колективну відповідальність, названу в народі круговою порукою, тоді як свої дії ховають за колективно прийнятими ухвалами, які виключають персональну відповідальність. 

Так, киянам і жителям інших міст, де вже не перший тиждень за борги вимкнено подачу гарячої води і замість цього введені підвищені тарифи на газ, було б дуже цікаво дізнатися імена авторів цього нововведення. Але вони приховані від громадської думки. Відповідальність на Кабміні, що прийняв цей документ 8 липня за № 1417.

Утім, як повідомив «Дню» керівник «Київенерго» Іван Клочков, гарячу воду ніхто не відключав: вона йде, але через низький тиск газу, за який не заплачено, не гріється.

«День» попросив Івана Васильовича дати прогноз: коли ж гаряча вода знову буде відповідати своїй назві. І дізнався таке. Будь-яка організація, що має договір із «Київенерго», матиме гарячу воду відразу ж, як тільки заплатить за поточне споживання і 5% боргу.

Заковика в тому, що такі організації бувають різними. Наприклад, управління житлового господарства Ватутінського району, де проживають 300 тисяч осіб. Об’єднані єдиною порукою, мешканці цього київського району ще не скоро зможуть відмитися, чекаючи останніх неплатників. Трохи легше, скажімо, членам житлових кооперативів, перед якими два виходи: якимось чином примусити платити неплатників зі свого середовища або ж просто взяти на себе їхні борги.

У зв’язку із цим І. Клочков не поділяє оптимізму Київської міськадміністрації, яка пообіцяла повністю відновити гаряче водопостачання в Києві з 14 по 17 липня.

Тим часом, підняте «Днем» у публікації під назвою «У вас в квартирі газ» (9 липня) питання про те, чи є гаряча вода звичайною послугою або ж розкішшю, викликав таку саму гарячу дискусію громадськості. Ніна Андріївна Синеуцька повідомила в редакцію, що цілий рік вимушена користуватися холодним душем. Пенсіонерка питає: де брати гроші, щоб платити за комунальні послуги, що знову подорожчали, і взагалі — як жити? Вона пропонує дозволити людям перераховувати плату за квартиру, газ, воду і т. і. із заморожених в ощадбанку рахунків, де особисто в неї 20 тисяч гривень.

Навряд чи наш уряд зважиться на такі кроки. Хоча б не довелося Ніні Андріївні та іншим пограбованим державою людям використати досвід тбілісців, де, за повідомленням кореспондента «Дня» Тіни ЦХОВРЕБАШВІЛІ, найбільш вживаним товаром є керосинки, а гасом люди запасаються ще з літа (так дешевше). Багатші мають власні електрогенератори ($500) і забезпечили собі райське життя в окремо взятому помешканні. А бідніші, давно вже навчилися готувати харчі на сходових клітках, використовуючи здобуті в парках дрова та хмиз.

РЕГІОНИ

ОДЕСА. Подачу гарячої води до будинків у Одесі припинили невдовзі після виборів — у середині травня. «Погасити впродовж найближчих місяців більш як 70-мільйонний борг за теплоносії нам не вдасться, — коментує ситуацію з оплатою гарячої води мешканцями Одеси заступник міського голови Михайло Козирєв. — Багатьом квартиронаймачам, особливо громадянам похилого віку, як ми переконалися під час обстеження десятків будинків-боржників, просто не вдається зводити кінці з кінцями». У таких випадках, продовжує віце-мер, єдиними засобами впливу житлово-експлуатаційних органів залишаються відмови видачі довідок із місця проживання та вивішування на дошках об’яв, вхідних дверях будинків і квартир прізвищ злісних неплатників та конкретних обсягів заборгованості, публічних попереджень про відключення житла від тепломережі. На сьогодні, уточнив М.Козирєв у розмові з кореспондентом «Дня» Михайлом АКСАНЮКОМ, тимчасових заходів — відключення (до сплати боргів) подачі води та газу — вжито до мешканців 400 будинків.

ІВАНО-ФРАНКІВСЬК. Цього року жителям Івано-Франківська пощастило. Чи то у зв’язку зі зміною керівництва мерії, чи з якоїсь іншої причини, гарячої води в квартирах не було менше, ніж триває літо. На сьогодні, за даними служби оперативного реагування «0-80», без води залишаються лиш понад 20 багатоквартирних будинків. На 1 червня, за словами начальника управління комунального господарства Богдана Лучишина, за квартиру та водопостачання справно сплачує тільки половина мешканців обласного центру. Тоді як за тепло й гарячу воду розрахувалися 84 відсотки іванофранківців. Жорсткого тиску з боку влади й комунальних служб на боржників наразі не помітно. Щоправда, розроблений механізм конфіскації майна у злісних неплатників у рахунок заборгованої оплати, до здійснення якого залучені судовиконавці, працівники прокуратури, міліції та ЖЕО. З 7-ї ранку до 10-ї вечора вони (маючи нотаріальний напис, який прирівнюється до рішення суду) повинні обходити помешкання боржників і вилучати на суму заборгованості ходове майно (холодильник, телевізор, килими тощо). Після п’ятиденного терміну несплати конфісковане майно здається в спеціалізовані магазини для реалізації. Про ефективність примусового стягнення заборгованості наразі не відомо. Судові виконавці тільки скаржаться на недостатню участь у цій справі міліції та на те, що після вилученя майна, боржники нерідко знаходять довідки про відстрочку виплати боргу, повідомляє кореспондент «Дня» Тарас ТКАЧУК.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати