Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Передвиборна істерика

21 вересня, 00:00

Деяким політикам зараз час пити валеріанку — дуже нерви розгулялися. Скрізь бачаться підступні змови і фальсифікації. Скажімо, Олександр Мороз знайшов на якомусь сайті в інтернеті план Президента та його Секретаріату щодо зриву виборів. Про це він вирішив за необхідне повідомити з трибуни Верховної Ради. Щоправда, відразу ж зазначив, що «Секретаріат відхрещуватиметься від цього». «Але цей план абсолютно конкретний», — запевняє Мороз. І робить таке резюме: «Можна сказати, що сьогодні готуються не стільки вибори, скільки їхня фальсифікація й можливість невизнання виборів дійсними».

Істерика Мороза зрозуміла — шанси соціалістів потрапити в парламент нікчемно малі. Але за дев’ять днів до виборів «істерити» почали такі політичні важкоатлети, як Партія регіонів. Більше того, регіонали погрожують переглянути свою участь у виборах, якщо не будуть припинені «провокації». «Ми не братимемо участі в авантюрі під назвою «Вибори-2007», результати яких можуть бути визначені представниками Банкової, а після — «підтверджені» в підконтрольних їм же судах», — зазначається в офіційній заяві регіоналів.

Опозиція просить коаліцію заспокоїтися. На думку нашоукраїнця Миколи Онищука, така «нервова поведінка», зокрема, Партії регіонів, пов’язана з тим, що рейтинги цієї політичної сили знижуються.

Крім того, зазначив Онищук, блок «Наша Україна — Народна самооборона» перекрив можливі канали фальсифікації виборів, які були заплановані, зокрема, це процедура голосування вдома.

КОМЕНТАР

Максим СТРІХА, керівник наукових програм Інституту відкритої політики:

— Десь місяць тому соціологія впевнено твердила, що регіонали з комуністами набагато випереджають «Нашу Україну» і БЮТ. Зараз ці цифри змінилися. Ситуація дуже хитка, різні виборчі проекти фінішують дуже близько. І за цих умов, очевидно, всі учасники виборів страхують себе на випадок визнання виборів недійсними. Банкова вважає, що може мати свободу маневру, бо легітимним лишається один-єдиний Президент. І це відкриває шлях до ухвалення нової Конституції на референдумі.

Водночас урядова коаліція так само може заявити, що легітимним залишається парламент п’ятого скликання, тим більше — очищений від опозиції. І, очевидно, на користь цього так само можна знайти правові підтвердження і спробувати урядувати саме через цей парламент. Я вже не кажу про те, що якщо не збереться новий парламент, то і уряд не муситиме складати ні перед ким свої повноваження, а існуватиме далі.

Отже, я прогнозую, що ситуація далі загострюватиметься. І якусь ясність можуть внести лишень пізніші домовленості. Відсутність таких домовленостей призведе ло загострення кризи. Наслідки цього спрогнозувати буде дуже тяжко.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати