Весілля із приданим
Центристи на шляху до нового блокуМихайло Гладій заявив, що не відкидає можливості підписання таких угод з іншими політичними центристськими силами. Він не виключив, що можливий блок і з НДП. «Якщо в Україні утворяться три-чотири могутні виборчі блоки, то немає нічого поганого, виборці від цього виграють», — додав Микола Азаров. Проте він зазначив, що з НДП його партія поки що не співробітничає. Кажучи про можливу співпрацю з Віктором Ющенком, Микола Азаров зазначив, що «йому потрібно визначитися самому». «Ющенко дуже сильний політик, ми б не були проти, якби він до нас приєднався, але конкретніше вести мову можна буде пізніше», — заявив Михайло Гладій.
Не меншу симпатію партійні лідери висловлюють і до нинішнього прем’єра Анатолія Кінаха. «Ми однозначно будемо підтримувати новий уряд, а якщо будуть якісь зауваження, то ми прийдемо і прямо скажемо про ці зауваження. Усе буде в рамках конструктивної дискусії», — заявив Азаров. «Ми голосували за Кінаха і будемо його підтримувати хоча б тому, що він не починає свою роботу із чистого аркуша», — дипломатично додав Гладій.
Обидві сторони запевняють, що до оформлення блоку та виборчого списку ще далеко. «Справа не в списку, головне для нас — утворення блоків у майбутньому парламенті», — заявив Азаров. На думку Азарова, дуже важливо, щоб депутати нового парламенту «по п’ятнадцять разів не міняли фракцію». Ведучи мову про можливу конкуренцію з «Демсоюзом», Азаров сказав: «Ми до всіх політичних постатей ставимося дуже серйозно. Голосування стосовно прем’єра засвідчило, що ми однодумці. Але в цьому випадку все залежить від конкретики їхніх демократичних, регіональних принципів. Я не проти конкуренції».
Таким чином, перший етап процесу блокування розпочався. Ще важко сказати, яких обрисів набудуть нові блоки. Учасники вчорашніх подій вважають, що про це варто говорити не раніше як у вересні. Характеристика першого етапу — максимальна відкритість блоків. Як бачимо, робляться реверанси як наліво, так і направо, як у бік попереднього уряду, так і в бік нинішнього. Закінчення першого етапу відбудеться тоді, коли центри консолідації «намацають» один в одного принципові розбіжності. Вони можуть стосуватися як загальної політики, так і кадрової, а також партійних списків. Але нині ці розмови вважаються непристойними.