«Президент нас почув». Справді?

Регіонали вирішили зіграти на випередження. Для участі у Форумі національної єдності вчора до Києва звезли приблизно 15 тисяч осіб. За порядком стежили 150 міліціонерів. У руках учасники мітингу тримали плакати: «Єдність! Стабільність! Благоустрій!», «Не заважайте працювати!». Правда, були й інші, м’яко кажучи, агресивні: «Геть інститут президентства в Україні!» і «Ющенко — Президент України, а не лише нашистів».
За даними інтернет-видання «Українська правда» (www.pravda.com.ua) прихильникам Форуму платили гроші за участь у мітингу. Кореспондент видання став свідком, як у банку «Правекс» на вулиці Інститутській чоловік обміняв велику кількість валюти. Тримаючи в руках пачки грошей по 200 гривень, він зателефонував і сказав: «Я вже поміняв гроші, нехай люди з Європейської площі йдуть до мене».
А на сцені крім політиків стояли ще і спортсмени — олімпійські чемпіонки Лілія Подкопаєва і Яна Клочкова. Не обійшлося й без нового міністра економіки Анатолія Кінаха. Він заявив, що більшість українських громадян не підтримують дії опозиції. «Я впевнений у тому, що абсолютна більшість громадян не підтримує авантюрні сценарії, які створюють ситуацію «стінка на стінку». Коли держава й народ витрачають цінний ресурс на протистояння, замість того, щоб створювати умови життя, роботи й упевненості в майбутньому». Приблизно такого самого змісту був виступ Віктора Януковича. Він запевнив, що Президент України Віктор Ющенко налаштований на мирне вирішення ситуації, яка склалася в Україні. «У мене була розмова з Президентом Віктором Ющенком, і в нього мирно налаштований тон», — зазначив прем’єр.
Імовірно, аби ще більше посилити «мирний тон» Президента, Ганна Герман і Юрій Мирошніченко по черзі зачитали звернення до Президента. Останні слова, які є лозунгом форуму «В єдності країни — майбутнє України», планувалося вимовити в унісон. Однак з першого разу читці не змогли цього зробити.
Тим часом Юлія Тимошенко, Юрій Луценко та В’ячеслав Кириленко принесли на Банкову інше звернення — про розпуск парламенту. Його затвердив новостворений Комітет національного порятунку. Об’єднана опозиція переконана, що Президент найближчим часом підпише відповідний указ. «Президент сприйняв усі пропозиції, усі аргументи...», — запевнила Юлія Тимошенко. Юрій Луценко підтвердив: «Президент нас почув».
Водночас Тимошенко закликала людей сьогодні вийти на майдан Незалежності, аби ще раз звернутися до Ющенка з проханням розпустити парламент. «Ми збираємо Майдан... Я просила б усіх киян, усіх громадян звернути увагу на цю подію і з 17 години зібратися на Майдані, аби ухвалити загальне рішення і разом звернутися до Президента ще раз з вимогою розпустити парламент», — зазначила Тимошенко.
У свою чергу Луценко висловив переконання, що зараз «настає момент істини» для всіх громадян. «Завтра у Києві буде демонстрація вільних українців, які хочуть жити в країні, якою керують вони, народ, а не ті, хто розглядає результати виборів як лохотрон і перетворив Верховну Раду на торговий майданчик, де проходять котирування та скупка голосів».
Правда, раніше у Президента побували інші «радники» — Леонід Кравчук і Юхим Звягільський. Вони йому «нарадили» продовжувати переговори. «Жодних підстав у Президента для розпуску парламенту немає», — вважає Леонід Кравчук.
Як далі розвиватимуться події? Яке рішення прийме Президент? Напевно, на це запитання зараз не відповість навіть Віктор Ющенко. Багато що залежатиме від сьогоднішньої події. Єдине, на що хотілося б сподіватися, щоб учасники всіх акцій повернулися сьогодні додому цілими й неушкодженими.