Перейти до основного вмісту

Оприлюднено нові подробиці Вотергейтського скандалу

22 серпня, 11:32

Два майбутніх президента США підтримали Річарда Ніксона після його виступу щодо Вотергейтського скандалу, який став причиною його відставки, йдеться у нещодавно оприлюднених аудіозаписах, передає Бі-Бі-Сі.

Записи зроблені між 9 квітня і 12 липня 1973 року - за день до того, як сенатська комісія з розслідування Вотергейтського скандалу заявила про існування таємних аудіозаписів, зроблених у робочому кабінеті Ніксона.

Річард Ніксон, який покинув свій пост президента в 1974 році, став єдиним президентом США, що пішов у відставку.

Нагадаємо, його другий президентський термін був затьмарений скандалом, коли співробітники його виборчої команди в 1972 році увірвалися в штаб Демократичної партії у вашингтонському комплексі "Уотергейт", де шукали компромат на своїх політичних опонентів.

Національне управління архівів і документації США оприлюднило останні плівки з трьох тисяч годин записів. Ще 700 годин записів знаходяться в закритому доступі з міркувань безпеки і приватності, але в архіві кажуть, що ще раз переглянуть плівки на предмет доцільності їх оприлюднення.

Плівки вказували, що він причетний до приховування проникнення в "Уотергейт".

Майбутні президенти зателефонували Річарду Ніксону 30 квітня, після того, як він виступив з публічним зверненням щодо скандалу.

Рональд Рейган, який у той час був губернатором Каліфорнії, сказав Ніксону, що його промова була правильною. "Ти можеш розраховувати на нас, - сказав Рейган. - Ми підтримуємо тебе, і я хочу, щоб ти знав, що ми молимося за тебе".

Джордж Буш-старший зателефонував у той же вечір. Новопризначений голова Республіканського національного комітету сказав, що слухав виступ Ніксона з "великою гордістю".

Також існує запис розмови Ніксона і радянського лідера Леоніда Брежнєва в червні 1973 року в Овальному кабінеті. У годинній бесіді віч-на-віч лідери країн у присутності перекладача говорять на особисті теми, в тому числі і про свої сім'ї. "Ми повинні визнати ... поки у нас природно є деякі відмінності в переговорах, головне, що дві країни по можливості працюють разом", - сказав Ніксон Брежнєву.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати