Перейти до основного вмісту

Підсумки дев’ятого дня Олімпіади-2018

18 лютого, 21:02
Фото Reuters

Відгримів дев’ятий змагальний день на ХХІІІ зимових Олімпійських іграх, де 18 лютого розіграли шість комплектів нагород, зокрема два у фристайлі та по одному в біатлоні, лижних гонках, ковзанярському й гірськолижному спорті. А Україна цього дня нарешті з олімпійським «золотом»!

Несподіваний і довгоочікуваний тріумф українця

Напередодні головного зимового старту чотириріччя 29-річний  фристайліст Олександр  Абраменко, що спеціалізується у лижній акробатиці, стояв у одному списку претендентів на медаль разом з біатлоністами. Але шанси здобути нагороду у фристайлі можна порівняти з грою в російську рулетку.

Для Олександра Абраменка це була вже четверта олімпіада, однак на попередніх він так і не міг зачепитися бодай за трійку лідерів. А за рік до звітного старту в Пхьончхані наш спортсмен переніс важку травму, пошкодивши хрестоподібні зв’язки, меніск та бокові зв’язки.

В інтерв’ю Олександр неодноразово зазначав, що шанс у акробатиці має кожен з тих атлетів, які їдуть на Олімпіаду, і свою тезу підтвердив сьогоднішнім виступом. У першому фіналі наш співвітчизник показав третій результат, отримавши 125.67 бала. У другому фіналі став 4-им, набравши 125.79 бала, що дозволило йому пройти у вирішальний фінал.

Конкуренція у фінальних стрибках була неймовірна, і кожен атлет намагався виконати максимально складний елемент. Лише три з шести фристайлістів приземлилися без падінь, серед яких був і Олександр Абраменко. Наш земляк виконав стрибок на 128.51 бала, у той час як його суперник китаєць Цзя Цзуньян отримав за подібний стрибок 128.05 бала. Зазначимо, що до цього Абраменко виконував такий елемент лише на тренуваннях. Тож представник Китаю мусив задовольнитися срібною нагородою, а третє місце посів атлет команди ОАР Ілля Буров.

Як медаль Абраменка відразу стала рекордною

Сьогоднішня нагорода спортсмена не лише стала першою на звітних Олімпійських іграх та топ-подією дня. Олександр Абраменко увійде в історію українського спорту як перший спортсмен-чоловік, що завоював медаль найвищого ґатунку на зимових Олімпійських іграх. Окрім цього, він став другим в історії України індивідуальним володарем золотої медалі на зимовій Олімпіаді. Загалом наші спортсмени здобули за часи незалежності три «золота»: перше – Оксана Баюл (фігурне катання, Ліллехаммер), друге – жіноча збірна з біатлону (естафета на сочинській олімпіаді), третє – Олександр Абраменко у фристайлі.

В скі-слоупстайлі тріумфував норвежець

В іншому виді фристайлу – скі-слоупстайлі – перемогу святкував норвежець Ейстейн Братен, котрий набрав 95 очок. Срібним призером став представник Сполучених Штатів Америки Нік Геппер. Чільну трійку лідерів замкнув канадієць Алекс Больє-Маршан.

Біатлоністи визначили кращого без українців

Від чоловічого біатлону українські вболівальники вже давно нічого не очікують, тому те, що до мас-старту не відібрався жоден українець, нікого не здивувало. Фаворити ж цієї гонки були очевидні й потіснити їх можна було лише за умови провальної роботи на вогневих.

Перше коло спортсмени видали рівне, а пелотон довгий час не розсипався. Мартен Фуркад розпочав перший вогневий із одного промаху, тому протягом другого і третього кола намагався повернутися в лідери гонки. Завдячуючи влучній стрільбі та хорошій швидкості, вже на четвертий вогневий спортсмен прийшов лідером в оточенні двох німців. Фуркад відстрілявся з ще одним колом штрафу, але і його переслідувачі схибили. Зі штрафного кола француз вийшов у парі з німцем Сімоном Шемппом, з котрим і вів боротьбу до останніх сантиметрів дистанції. Фуркад пробував рвати темп, але відірватися від суперника так і не зміг. На заключній дистанції Шемпп пішов на паралельну пряму і перетнув фінішну смугу синхронно із Фуркадом. Утім фотофініш показав, що Мартен на половину ступні раніше перетнув лінію, ніж його суперник.

Точилася боротьба і за бронзову нагороду. Вели її німці Ерік Лессер і Бенедикт Долль та норвежець Еміль Свендсен. Досвідчений норвежець вчасно пішов у атаку і на 0,4 секунди випередив Лессера. Звітна гонка цілком може претендувати на найзапекліший заїзд сезону.

Кінець тріумфів Лі Сан Хва

У ковзанярському спорті на дистанції 500 метрів головну боротьбу за медалі вели японка Нао Кодайра і південнокорейська  спортсменка Лі Сан Хва. Останній, до речі, не було рівних на двох останніх олімпіадах, де Лі здобула «золото» та встановила рекорд. Але сьогодні господарка Олімпіади залишилася без найвищої нагороди, поступившись 0,39 секунди японці Кодайра. Натомість Нао Кодайра провела найкращий забіг у кар’єрі, встановивши олімпійський рекорд – 36,94 секунди. Але Лі Сан Хва могла залишитися і взагалі з «бронзою»: у чешки Кароліни Ербанової кореянка виграла лише 0,01 секунди.

Гіршер вдруге перемагає у Пхьончхані

Лише днями австрійський гірськолижник Марсель Гіршер тріумфував у комбінації, а вже сьогодні він зумів покласти другу медаль вищого ґатунку – тепер у гігантському слаломі. Конкуренти австрійця в боротьбі за «золото» Генрік Крістофферсен і Тед Лігеті у першій спробі зазнали невдачі. Але Крістофферсен у другому заїзді зробив щось неймовірне, піднявшись із 10-ї на 2-у позицію. Однак для Гіршера це не становило жодної загрози, адже перевагу в секунду було важко втратити. У підсумку австрієць став першим, норвежець – другим. Трійку призерів замкнув француз Алексі Пентюро.

«Золото», яке вивело Норвегію на перший щабель медального заліку

Сенсаційно завершилася чоловіча лижна естафета, де норвежці стали переможцями.  Протягом усієї  гонки лідерами були олімпійські атлети з Росії. Але на останньому  етапі вийшли вперед лижники Франції  та Норвегії.  Однак росіянин зміг обігнати французького спортсмена, проте здолати Йоганнеса Клебо на фінішному колі йому не вдалося. Тож збірна Норвегії фінішувала з часом 1:33:04, збірна ОАР відстала на 9 секунд. Трійку лідерів замкнула команда Франції з майже 37-секундним відставанням.

Таким чином, завдячуючи чотирьом сходженням на п’єдестал пошани представників норвезької команди, два з яких стали золотими, скандинави вирвалися на першу сходинку медального заліку – у них дев’ять золотих медалей, як і у Німеччини. Але за кількістю срібних нагород збірна Норвегії на чотири медалі випереджає збірну Німеччини. Норвегія має у своєму активі вісім бронзових медалей, що вдвічі більше, ніж у команди Німеччини. У трійці лідерів продовжує триматися збірна Нідерландів, у якої шість золотих, п’ять срібних і дві бронзові медалі.

Щодо України, то золото Олександра Абраменка підняло нашу збірну на 18-у позицію. Позаду України опинилися збірні ОАР і Китаю: хоча за кількістю медалей ці команди переважають, проте не мають нагород вищого ґатунку.

Завтра в олімпійському Пхьончхані розіграють три комплекти нагород.

Богдан Проскуров

 

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати