Путін заблокував і Нормандський формат, і обмін полоненими, - Євген Марчук

«Росія почала модернізувати свою медійну сферу ще у 2013 році, - про це сьогодні на презентації дискусійної записки «Атрофія трофеїв. Як Україна може скористатись вразливими сторонами російської політики у ЄС?» заявив представник України у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях Євген МАРЧУК.
"Одночасно РФ почала реформування своєї воєнної стратегії – створення так званої «Доктрини Герасімова», де розписана вся технологія гібридної війни. У 2013 році бюджет «Russia Today» перевищив бюджет Служби безпеки України. Наразі Путін чітко сказав, що не бачить переговорів з чинною українською владою. Це означає, що заблокований і Нормандський формат, і обмін полоненими. Путін не хоче дати Порошенко отримати будь-які електоральні козирі перед виборами, - зазначив Марчук.
Євген Марчук також уточнив: «1648 кв км. – стільки території України захопила Росія вже після підписання Мінських домовленостей».
Присутній на заході Асоційований експерт Німецького товариства зовнішньої політики Вільфрід Їльге в свою чергу констатував: «Демократії слабкі, коли ми говоримо про гібридну війну. Тому що демократії засновані на правді. Ми не можемо реагувати на виклики Росії за допомогою інструментів, що використовує РФ. Росія та Угорщина скоріше конфліктують одна з одною через спорудження нових енергоблоків. Путін зустрічається з Орбаном, щоб тиснути на нього, а не щоб підтримати. Розслідування щодо угорського європарламентаря Бели Ковача (К-Г-Бели, як його жартома називають в Угорщині) – єдиний випадок в Європі розслідування за шпіонаж на користь Росії щодо чинного політика. Україна не усвідомлює своєї ваги у зовнішній політиці та в Європі. Вона має більш фокусуватися на своїх сильних сторонах, аніж на Росії та її слабкостях чи потужностях».
Заступник Директора Політичного департаменту МЗС України Петро Бешта заявив: «Неможливо ставити Україну та Росію в одну площину щодо послідовності виконання Мінських домовленостей. РФ абсолютно не виконала безпековий блок цих домовленостей».
Модератор презентації Перший заступник директора Центру «Нова Європа» Сергій Солодкий резюмував: «Насправді, російські інструменти впливу в Європі мають безліч слабких місць. До них належать і відсутність впливу на політичний мейнстрім багатьох країн-членів ЄС, і токсичність проросійських політиків, і недовіра до російських джерел та брак суспільної підтримки діям та меседжам Росії. Дослідження ґрунтується на шести кейсах - Німеччини, Франції, Італії, Греції, Польщі та Угорщини - і виявляє успішні приклади протидії російській політиці у кожній з цих країн».
Нагадаємо, що Центр «Нова Європа» обрав для аналізу шість країн - Німеччину, Францію, Італію, Польщу, Грецію та Угорщину. Ці країни досить різні як за впливом Росії, так і за кількістю успішних прикладів опору російським інтервенціям. На основі десятків інтерв’ю з кращими дослідниками гібридних впливів Росії в ЄС, порівняльного аналізу, здійсненого Центром "Нова Європа", було розроблено рекомендації щодо того, як посилити стійкість України і ЄС перед деструктивними впливами Кремля.