Перейти до основного вмісту

У Львові гурт "Соколи" святкуватиме 25-річчя

10 лютого, 16:51

Спеціально до ювілею музиканти підготували концертну програму «Молюсь за тебе, Україно», де звучатимуть відомі хіти, зокрема – «Усі ми прагнемо любові», та зовсім нові, нещодавно написані пісні.

Нагадаємо, що ансамбль «Соколи» зібрали 1989 року в Дрогобицькому будинку культури з наміром виконувати більш актуальну, на хвилі національного відродження, музику, Михайло Мацялко та Марія Шалайкевич. До складу гурту увійшли: Роман Наконечний (клавішні, акордеон), Іван Остапчук (бас-гітара), Ігор Піхоцький (гітара), Роман Касперський (клавішні, скрипка), Роман Остапчук (звукорежисер) та лідер-вокаліст Іван Мацялко (1954 –  2007). У 1995 році на перші ролі у «Соколів» вийшла з власними піснями Марія Шалайкевич, а Іван Мацялко розпочав сольну кар’єру.

Чому назвалися саме «Соколами»? – розпитую керівника  гурту Михайла Мацялка.

Це була не моя ідея. Коли вже повним ходом ішли репетиції, коли я вже знав, що саме хочу відносно репертуару, назви не було. Розглядали аж 189 варіантів.

Назвіть бодай кілька.

Це довго перераховувати… Вигадували й смішні, наприклад, «Горішня брама». Одним із варіантів було «Хлопці як соколи», на якому ми не наважувалися зупинитися. А назву «Соколи» нам підказав журналіст із газети «Галицька зоря» Роман Пастух.

У чому секрет популярності вашого гурту?

Передовсім, у репертуарі. Ми вибирали найкращі із грона українських пісень. «Гей зі Львова до Мукачева», «Мова колискова», «Тихий Дунай», «У лісі на полянці», «Не пора, не пора», «Рости, черемшино», «Встань, Тарасе, встань, Богдане», «Соколи, соколи», «Гілка калини», спеціально написана для Івана Марією Шалайкевич, народні пісні – всіх і не злічити. Ми інколи до ранку могли сперечатися, яка пісня за якою має йти. Крім того, у нашому колективі зібралися зрілі, дорослі люди, висококваліфіковані музиканти. Відпрацьовуючи концепцію командного руху і соліста, ми точно знали, чого хочемо. Більше того, я мав великий досвід роботи у вар’єте, де кожного вечора складав програму. Я чітко знав, де має стояти кожен наш учасник, коли Іван та Марія мають переодягатися. Але найголовніше, що всі наші музиканти, всі «Соколи», включаючи Марію, Івана і мене, виросли, грубо кажучи, не на балконі. Ми виростали у сільській місцевості – там, де б’ють джерела нашої народної української пісні.

Як називалася перша програма?

«Гей, зі Львова до Мукачева». Ця програма і принесла нам славу. Але ми завжди потужно працювали. Навіть не пригадаю, скільки мали виступів. Напевно, кілька тисяч.

Своє 25-ліття «Соколи» у неділю, 15 лютого, відзначать двома концертами у кінопалаці ім. Олександра Довженка, що в Сихівському районі Львова.

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

Фото з архіву Михайла Мацялка

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати