Перейти до основного вмісту

У МОЗ ініціюють продовження вішкодування вартості ліків для сердечників

30 листопада, 12:31
Фото Reuters

Програма з реінбурсації, тобто відшкодування вартості лікарських препаратів, для хворих на артеріальну гіпертензію, що тривала в Україні 2 роки, завершилася. Про це повідомляє УНН з посиланням на члена-кореспондента Національної Академії медичних наук України, позаштатного спеціаліста МОЗ України із фаху "Терапія" Василя Нетяженка.

За словами Нетяженка, наразі лікарська спільнота виступила з поданням щодо продовження програми, адже серцево-судинні захворювання були і залишаються домінуючими серед смертельних хвороб.

"Дана ініціатива має підтримку як серед фахівців із лікування захворювань серця, так і серед парламентарів. А головне – вона негайно необхідна пацієнтам, які за 2 роки діючої програми дістали звичку вчасно реагувати на зміни у здоров’ї, що досить часто рятує життя", - зазнаНетяженко.

Головний терапевт країни сподівається на відповідне фінансування програми у проекті бюджету України на 2016 рік.

Фахівець МОЗ відзначив ініціативу Вінницької області, де, не чекаючи вердикту парламентарів, місцевими органами влади самостійно було виділено 2 млн грн на відшкодування 50% вартості медикаментів для лікування серцевих захворювань у вигляді субсидій.

Враховуючи масштаби спекуляцій у цій області, субсидія передбачена для компенсації вартості дешевих розповсюджених препаратів, які, за словами Нетяженка, не поступаються ефективності дорогих ліків.

Сьогодні у рамках конференції спеціалістів медичної галузі, яка відбувається у м. Ужгород, такі ініціативи та програми назвали одним із головних етапів переходу до страхової медицини за європейськими зразками.

Нагадаємо, у МОЗ заявили про готовність до другого етапу імунізації проти поліомієліту.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати