Перейти до основного вмісту

У США скасували запроваджене Обамою правило "відкритого інтернету"

11 травня, 15:27
Фото: voanews.com

Федеральна комісія із зв'язку США (ФКС) в четвер оголосила про припинення з 11 червня дії правила мережевої нейтральності або "відкритого інтернету", прийнятого в лютому 2015 року за президентства Барака Обами.

Про це повідомляє агентство Reuters.

Мережева нейтральність в інтернеті, офіційно іменується правилами "відкритого інтернету", - принцип, який, зокрема, забороняє інтернет-провайдерам блокувати сайти або застосовувати дискримінаційні заходи проти будь-якого інтернет-трафіку.

14 грудня 2017 року ФКС проголосувала за ініціативу, яка, по суті, скасовувала принцип мережевої нейтральності і вводила нові правила. Ініціатива ФКС активно критикувалася і спровокувала протестні акції в США. У лютому генеральні прокурори 22 штатів подали позов, спробувавши заблокувати рішення про скасування мережевий нейтральності.

Питання про скасування мережевого нейтралітету буде винесено на розгляд Сенату Конгресу США на наступному тижні. Демократи заявляють, що вони заручилися підтримкою одного сенатора-республіканця, що дозволить їм набрати 50 голосів, достатніх для голосування в підтримку збереження мережевої нейтральності. Однак, як зазначає Bloomberg, демократам навряд чи вдасться домогтися прийняття аналогічної резолюції в Палаті представників Конгресу США, де республіканці мають у своєму розпорядженні більш значним більшістю.
Інтернет-провайдери проти Кремнієвої долини

Нові норми нададуть таким провайдерам, як Comcast, Verizon і AT & T широкі повноваження визначати, які сайти і онлайн-сервіси їх клієнти можуть переглядати і використовувати. Компанії зможуть блокувати непонравившиеся їм сайти і підвищувати збори з таких інтернет-компаній, як Netflix і Youtube за доступ користувачів до їх контенту. Провайдерам буде дозволено стягувати додаткову плату з місць для розміщення відеофайлів і компаній, що надають свій контент на основі потокового мультимедіа через споживання великої кількості інтернет-трафіку, в іншому випадку мова може йти і про уповільнення швидкості передачі даних.

Ініціативу підтримують провайдери, які незадоволені існуючим режимом, оскільки він, на їх погляд, заважає їм вести максимально прибутковий бізнес, комерціалізувати мережу. Автором даної ініціативи виступив керівник ФКС, республіканець Ейжіт Пай, який розкритикував норми, затверджені попередньої вашингтонської адміністрацією. Нові норми дозволять інтернет-провайдерам ускладнювати користувачам доступ до певних мережевих ресурсів.

Раніше Пай розповів, що запеклі суперечки по "мережевого нейтралітету" викликані діловими інтересами великих інтернет-компаній зі штаб-квартирою в Кремнієвій долині (штат Каліфорнія), яких як Google, Netflix і Facebook. На думку глави ФКС, саме ці компанії представляють найбільшу загрозу свободі інтернету, оскільки вони зазвичай блокують доступ до "контенту, який їм не подобається". Він висловив упевненість, що інтернет-платформи "таємно редагують коментарі деяких користувачів" і "поступаються вимогам репресивних іноземних урядів заблокувати певні виступи", що вважалося б огидним в Сполучених Штатах.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати