Перейти до основного вмісту

Україна планує приєднатися до санкцій ЄС проти Білорусі, - МЗС

02 жовтня, 21:36

Україна планує приєднатися до санкцій Європейського Союзу проти Білорусі.

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв'ю "BBC News Україна", передає Інтерфакс-Україна.

"Я хочу подивитися на остаточне юридичне рішення, хто там у цьому списку. Але так, ми налаштовані приєднатися до цих санкцій, тому що тут уже йдеться про питання послідовності політики", - сказав він.

Вона наголосив, що Україна зі свого боку робить усе можливе, щоб допомагати народу Білорусі в цій складній ситуації.

Однак глава МЗС зазначив, що ціна такої солідарності України набагато вище, ніж для країн ЄС чи НАТО, тому що Україна не перебуває під "парасолькою захисту" цих об'єднань, а розширення впливу Росії в Білорусі загрожує українській безпеці.

У МЗС зазначають, що Україна планує приєднатися саме до персональних санкцій щодо певних представників білоруського керівництва, але впроваджувати якісь економічні санкції, обмежувати торгівлю Київ не планує.

"Що стосується економічної взаємодії - ми не плануємо атакувати. Ми не плануємо робити Білорусі ще гірше - ми бажаємо їй тільки добра. У нас немає в планах якогось ембарго, впровадження будь-яких обмежень на торгівлю", - повідомив Кулеба.

Водночас міністр пояснив, що така позиція може змінитися в разі, якщо Росія встановить контроль над білоруськими підприємствами.

"Ось тоді треба сідати й аналізувати кожен великий контракт, дивитися, чи не з'явилися додаткові ризики, тому що у нас є висока взаємодія і у військово-торговельному секторі", - пояснив він.

За словами Кулеби, Україна також не зменшуватиме рівня дипломатичного представництва в Мінську.

"Я не бачу підстав для розриву дипломатичних відносин або для зниження присутності України в Білорусі до рівня тимчасового повіреного, як у нас це з Росією", - зазначив міністр.

Це означає, що український посол і надалі працюватиме в Білорусі.

Як повідомлялося, рада ЄС затвердила в п'ятницю за письмовою процедурою додаткові індивідуальні санкції щодо білоруських офіційних осіб.

До санкційного списку входять 40 осіб, яких у Євросоюзі вважають причетними до фальсифікації підсумків президентських виборів 9 серпня і насильства проти маніфестантів під час мирних протестів. Ці обмежувальні заходи впроваджують заборону на в'їзд до Євросоюзу й заморожування банківських активів.

На цьому етапі президента Білорусі Олександра Лукашенка, якого ЄС, США не визнають законно обраним, до списку санкцій вирішили не включати.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати