Перейти до основного вмісту

В останні десятиліття тривалість життя зросла на понад 10 років, - дослідження

06 жовтня, 15:55
Фото з архіву "Дня"

Дослідження "Глобальний тягар хвороб", опубліковане в четвер, 6 жовтня, вказує, що в останні десятиліття у світі люди в цілому стали жити довше. Над дослідженням працював консорціум з понад 1600 науковців зі 120 країн.

Порівняно з 1980-ими роками середня тривалість життя на планеті зросла на понад 10 років: до 69 років у чоловіків та майже до 75 років у жінок, передає DW.

Причинами покращення ситуації стало падіння смертності від таких захворювань, як ВІЛ/СНІД, малярія, рак та серцево-судинних захворювань. Однак при цьому тривалість здорового життя у світі зросла лише на 6 років, тобто це означає, що люди живуть довше, однак частину цих років проводять із хворобою або інвалідністю. 7 із 10 смертей викликані незаразними захворюваннями, як-то рак, діабет або серцево-судинні розлади.

При цьому не в усіх країнах світу зростання тривалості життя було пропорційним до рівня добробуту.

"Ми бачимо країни, в яких ситуація поліпшилася набагато швидше, ніж це можна пояснити прибутками, освітою чи народжуваністю. І ми також продовжуємо бачити країни - включно зі Сполученими Штатами - які є значно менш здоровими, ніж вони мали би бути з урахуванням їхніх ресурсів", - пояснив Крістофер Мюррей з Інституту оцінки здоров'я при Університеті Вашингтона.

Нагадаємо, Нобелівську премію в галузі фізіології та медицини присудили японському молекулярному біологу Йосінорі Осумі.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати