Коротко / КУЛЬТУРА
Запис, тростина та капелюх підуть з молотка
Рідкісний запис прес-конференції The Beatles, зроблений 1966 року в Торонто, виставлено на аукціон Bonhams. Передбачувана вартість 14-хвилинного запису складає 25 тисяч доларів, пише lenta.ru, посилаючись на газету The Hamilton Spectator. Запис зробив канадський фотограф Пол Гуріган, коли він працював репортером у газеті The Spectator. Одразу після прес-конференції він розраховував одержати за нього 50 доларів, проте жодна з радіостанцій не погодилася виплатити йому цю суму. У результаті він так і не продав запис, тривалий час касета із записом зберігалася у нього вдома. 2008 року, коли фотограф дізнався про те, що записаний на концерті The Beatles бутлег було куплено за 30 тисяч доларів, він почав шукати стару касету, зрештою виявивши її в коробці з-під сигар. У описі лота на сайті аукціону вказано, що цей запис вважають єдиним, що зберігся з тієї прес-конференції (вона відбулася 17 серпня 1966 року в готелі King Edward Hotel). Торги відбудуться в Лос-Анджелесі 13 червня. Крім самої касети, лот включає в себе дві котушки, на яких було скопійовано запис, і два CD. Також із молотка підуть тростина з автографом Чарлі Чапліна, столик із будинку Мерілін Монро й концертний капелюх Майкла Джексона.
«Партизани» на... асфальті
В Україні проходить фестиваль «Білоруська весна», який презентує сучасну культуру сусідньої країни, зокрема, яскраві перформанси й флеш-моб, виставки фотографії і покази анімації. Родзинкою фестивалю стане відкриття «Білоруської полички» у мережі українських книжкових магазинів. Як повідомили організатори фестивалю, відкрилася «Білоруська весна» перформансом у Києві й флеш-мобом «Лижі на асфальті» (на лижі стали спортсмени з Філадельфії, Варшави та Броварів) .У рамках форуму проходять: виставка фотографії репортажу «Belarus Press Photo-2010», відеопокази сучасній білоруській анімації, майстер-класи авторської витинанки, презентація єдиного недержавного білорусько-мовного каналу, а також низка локальних акцій, повідомляє УНІАН. Організатори — творча ініціатива «Білоруський десант» — називають «Білоруську весну» «фестивалем партизанської культури», оскільки сучасна білоруська культура часто вимушена діяти з глибокого підпілля. Культурно-партизанськими навиками з українськими колегами поділяться гості фестивалю: фотокореспондент Вадзім Заміровський, літератори Уладзімер Арлов, Андрій Хадановіч, Віталь Рижкоу, Сяргей Прилуцкі, Павло Касьцюкевіч, Вольга Бабкова, Барис Пятровіч, Алеся Башаримава. До них приєднається Сашко Ірванець. Нагадаємо, що «Білоруська весна» проходить в Україні четвертий раз, нині вона охопить такі міста: Київ, Харків, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Бровари, Дніпропетровськ і Чернівці.
Десять несподіваних історій від сучасників
У книжкових магазинах столиці з’явилася новинка — збірка «Декамерон. 10 українських прозаїків десяти останніх років», яку видало харківське видавництво «Клуб сімейного дозвілля» у серії «Зірки української прози». Антологія об’єднала письменників: Сергія Жадана, Любка Дереша, Анатолія Дністрового, Ірену Карпу, Софію Андрухович, Світлану Пиркало, Тараса Прохаська, Світлану Поваляєву, Наталку Сняданко та Сашка Ушкалова. «Добірка свідчить, що українська белетристика не лише виросла й міцно стоїть на ногах, а й кращими своїми зразками поповнює корпус справжньої літератури», — сказав Юрко Іздрик, письменник і літературний редактор «Декамерону» у книгарні «Є», під час презентації збірки. Автори — Дністровий, Жадан, Поваляєва, Андрухович та Ушкалов прочитали уривки зі своїх творів, що увійшли до «Декамерону». Як зазначив укладач антології Сергій Жадан, твори збірки, окрім ліризму, не об’єднані між собою ніякими тематичними означеннями. Десять несподіваних історій тримають читача в напрузі від першого до останнього слова, даючи змогу фантазувати, затамувавши подих, чекати незвичної розв’язки бурхливих подій. Автори антології проведуть презентаційний тур містами України, а видавництво «Клуб сімейного дозвілля» планує видати ще одну збірку — вже поезій («10 українських поетів десяти останніх років»), повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.
Світ, подібний до килима
Свою персональну виставку в офісі Програми ім. Фулбрайта молодий художник Михайло Деяк назвав, обігравши своє прізвище, — «Де-як?». Його живопис, соковитий і темпераментний, нагадує багатобарвний карпатський килим. Це недивно: художник — уродженець Закарпаття, навчався в Ужгороді й Києві, нині він продовжує славетну традицію в українському мистецтві. Його гори й річки, дороги й вулиці, дерева й хатини, вулики й човни, квіти й плоди неначе самі бурхливо заповнюють картини, знаходячи монументальність і декоративність, повнокровну, радісну красу й той особливий одвічний внутрішній сенс, який дає право побуту йменуватися буттям, повідомляє Оксана ЛАМОНОВА, фото автора.
Випуск газети №:
№79, (2010)Рубрика
Культура