Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / ПЛАНЕТА

21 лютого, 00:00

Швейцарія — без банківської таємниці

Швейцарська фінансова група UBS погодилася розкрити владі США імена близько 250 клієнтів, яким вона допомагала уникати податків, і заплатити $780 млн. штрафу за світовою угодою. Деякі парламентарії заперечували проти цієї ухвали, твердячи, що це знищить банківський сектор Швейцарії, який завжди свято зберігав таємниці клієнтів. Карна й цивільна справи на UBS було заведено в США 2007 р. За оцінкою прокурорів, UBS допомагає приховувати активи багатих американських клієнтів на $20 млрд., заробляючи $200 млн. на рік. У мировій угоді, укладеній за кримінальною справою, не уточнюється, інформацію про скількох клієнтів повинен відкрити UBS, але говориться, що банк надасть дані про власників підставних фірм, які він створював, щоб допомогти їм уникнути податків у США. 2008 р. на слуханнях у сенаті представники UBS говорили, що в них мінімум 250 таких клієнтів. «Клієнтська таємниця, якій UBS залишається відданим, ніколи не була призначена для того, щоб захищати шахрайські дії», — заявив голова ради директорів UBS Петер Кюрер. Управління з нагляду за фінансовими ринками Швейцарії вітало укладення мирової угоди.

Клаус звинуватив ЄС у диктатурі

Президент головуючої в ЄС Чехії Вацлав Клаус різко розкритикував політику інтеграції Євросоюзу. На його думку, така політика не допускає заперечень країн-учасників, а такий курс веде до диктатури й придушення демократичних свобод в організації, передає Associated Press. У своєму виступі перед Європарламентом Клаус заявив, що Європейський Союз перетворився на «елітистську» організацію й таким чином уподібнився до Радянського Союзу. Також Клаус зазначив, що європейська інтеграція останнім часом стала «питанням, недоступним для критики», і в очах ЄС є «лише один варіант майбутнього для Європи. Ті, хто насмілюється говорити про інші можливості, розглядаються як вороги». «Примусове прийняття цих принципів інтеграції неприпустиме,» — додав він. Також президент Чехії зауважив, що ЄС слід думати не про об’єднання, а про економічне процвітання країн блоку. Клаус відомий своїм скептичним ставленням до ЄС. Під час виступу він не повідомив, чи збирається підтримати оновлену версію Лісабонського договору. Слова Клауса наразилися на різку критику з боку депутатів Європарламенту. Дехто навіть покинув зал. Лише представники націоналістських рухів проводили чеського президента оплесками.

Французька влада поступилася мітингувальникам

Уряд Франції оголосив, що піде на поступки робітникам і профспілкам Гваделупи (заморський департамент Франції), мітинги яких переросли в масові заворушення. Про це повідомило агентство Ассошіейтед Прес. Прем’єр-міністр Франції Франсуа Фійон в ефірі місцевої радіостанції RTL озвучив план, що відповідає вимогам демонстрантів і згідно з яким влада виділить додаткові кошти на підвищення заробітної плати робітників. Повідомляється, що додатково до доходу працівника, який у середньому становить 900 євро, виплачуватимуть іще близько 200 євро. Нагадаємо, що результатами масових заворушень на острові Гваделупасталі стали 39 арештів і п’ять спалених магазинів. За словами працівника адміністрації префектури Бас-Тер, арешти мали місце, «оскільки затримані були на барикадах, володіли вогнепальною зброєю й виявляли агресію до сил правопорядку». Акції протесту остров’ян, незадоволених зростанням безробіття та високим рівнем вартості життя, розпочалися наприкінці січня. Ними керувало об’єднання з 50 профспілок «Союз проти експлуатації».

Обама за безперешкодну торгівлю з Канадою

Президент США Барак Обама запевнив прем’єра Канади, що план рятування економіки США «Купуй американське» не завдасть шкоди двосторонній торгівлі. Про це він заявив під час своєї першої закордонної поїздки до Канади. Виступаючи на спільній прес-конференції з прем’єр-міністром Канади Стівеном Харпером, Обама запевнив, що план стимулювання економіки США не є загрозою для торгових інтересів інших країн. «Я запевнив прем’єр-міністра Харпера, що виступаю за розвиток торгівлі, а не за те, щоб створювати для неї перешкоди», — сказав Обама, зауваживши, що США дотримуватимуться всіх міжнародних торгових договорів. Торкнувшись теми війни в Афганістані, Обама сказав, що не намагався чинити тиск на Харпера з метою перегляду рішення про повне виведення військ. Канада є найбільшим торговим партнером США, тому багатьох канадців непокоїть кампанія «Купуй американське», яку нова адміністрація зробила частиною плану з порятунку економіки. Варто зауважити, що Обама дуже популярний у Канаді. За опитуваннями соціологів фірми Gallup, 66% канадців хотіли б бачити його лідером своєї країни.

Кальдерон збирається боротися з наркомафією

Мексиканська армія буде задіяна в боротьбі з наркомафією до повної перемоги, незважаючи на масові акції протесту в низці штатів, організовані лідерами злочинних угруповань. Про це заявив президент Мексики Феліпе Кальдерон, виступаючи в Монтерреї з нагоди Дня армії. Нагадаємо, що в мексиканських штатах, що межують із США, відбулися виступи проти участі армійських підрозділів у патрулюванні й протидії організованій злочинності й наркомафії. Організатори антиурядових виступів заявляли, що військовослужбовці нібито перевищували повноваження й часом діяли в змові з лідерами місцевих злочинних банд. За словами Кальдерона, розслідування показало, що масові виступи проти федеральної влади організували лідери злочинних угруповань. Зокрема, понад 50 затриманих дали свідчення, що вони брали участь в акціях непокори за гроші наркомафії. Мексика є головною перевалочною базою наркотиків із Латинської Америки до США. За оцінками експертів, щороку через територію цієї країни до США переправляють наркотики на суму 14 млрд. доларів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати