Коротко / ПЛАНЕТА
Інвестиційний заклик
Президент України Леонід Кучма закликав ділові кола Сербії і Чорногорії інвестувати кошти в українську економіку. «Я закликаю присутніх тут наших гостей — вкладайте в Україну, створюйте спільні виробництва», — сказав Л. Кучма, виступаючи на засіданні бізнес-форуму ділових кіл України та Сербії і Чорногорії, який відбувся вчора в рамках візиту до Києва делегації цієї країни на чолі з президентом Свєтозаром Маровичем. Л. Кучма зазначив, що у країні останнім часом спостерігаються позитивні тенденції інвестиційної активності. Він зауважив, що за перше півріччя нинішнього року обсяг іноземних інвестицій в економіку України становив $537,6 млн., тоді як за весь минулий рік — близько $450 млн. За словами Л. Кучми, в Україні залишається ще багато невирішених економічних проблем. «Напевно, дехто з вас знайомий із ними на власному досвіді, однак хочу запевнити вас в одному: курс на радикальні економічні реформи в Україні безповоротний, і це має стати кращою гарантією вашої плідної співпраці з українськими партнерами», — наголосив Президент.
Німецького генерала звільнили за антисемітизм
Командуючого німецькими військами особливого призначення Райнхарда Гюнцеля відправили у відставку за те, що він нібито підтримав обвинуваченого в антисемітизмі депутата парламенту від Християнського демократичного союзу Мартіна Хоманна. Хоманн спричинив скандал у Німеччині, порівнявши дії євреїв під час революції 1917 року в Росії з діями нацистів під час Голокосту. Минулими вихідними Хоманн дав інтерв’ю німецькому телеканалу ЦДФ, в якому зачитав лист генерала Гюнцеля. «Це була відмінна промова, сповнена сміливості, правди та ясності. У нашій країні таке можна почути або прочитати вельми рідко», — процитував Хоманн уривок із листа. Тим часом прокуратура Німеччини почала розслідування справи про висловлювання Хоманна у зв’язку з поданим проти нього кримінальним позовом. Він вибачився за свої слова і сказав, що ані німців, ані євреїв не можна вважати народом злочинців. Християнський демократичний союз виключив Хоманна із двох парламентських комісій, але багато хто вважає це недостатнім покаранням, передає Бі-Бі-Сі.
Вашингтону загрожують санкції
Європейська Комісія схвалила пропозицію про поетапне запровадження торгових санкцій стосовно Сполучених Штатів. Європейський Союз попереджав, що розпочне запровадження торгових санкцій на загальну суму в кілька мільярдів доларів, якщо Вашингтон не відмовиться від бар’єрів, визнаних незаконними Світовою організацією торгівлі. Європейці протестують проти американських тарифів на імпорт сталі, а також податкових знижок американським експортерам. Представник Єврокомісії повідомив, що перших заходів буде вжито в березні наступного року. Спочатку мито збільшиться на 5%. Потім воно має збільшуватися на 1% щомісяця протягом року. Санкції ЄС можуть загалом становити $6 млрд. у вигляді додаткових зборів з американських товарів, експортованих до країн Євросоюзу. До списку товарів, обкладених новим митом, входять мотоцикли «Харлей-Девідсон», цитрусові та текстиль. Нові тарифи здатні завдати найсильнішого удару американським регіонам, де особливо сильні позиції республіканської партії, зазначає Бі-Бі-Сі.
Випуск газети №:
№200, (2003)Рубрика
День Планети