Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

ПАРЄ припинить моніторинг?

17 жовтня, 00:00

Доповідач по Україні Парламентської Асамблеї Ради Європи Ханне Северинсен заявила про наближення завершення моніторингового процесу зобов’язань, узятих на себе Україною в юридичній сфері. Таку думку вона висловила у Києві після закінчення зустрічі з міністром юстиції України Олександром Лавриновичем, повідомляє інтернет-видання «For-ua.com».

Головною претензією ПАРЄ до української юстиції сьогодні є те, що Мін’юст досі не керує ізоляторами тимчасового утримання затриманих. «У Страсбурзі вийшла доповідь, у якій містяться критичні зауваження відносно України в цьому плані. Також під час зустрічі з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Ніною Карпачовою зазначалося, що ця проблема залишається однією з найголовніших», — сказала Ханне Северинсен. Олександр Лавринович, у свою чергу, відзначив, що пенітенціарна система вже виведена з підпорядкування МВС, і тривалий час існує Департамент з виконання покарань, що є підпорядкованим уряду самостійним органом. «Ми пропонуємо зробити так, як це передбачено зобов’язаннями — щоб Департамент було введено до системи Мін’юсту», — сказав міністр. Разом з тим ізолятори тимчасового утримання досі перебувають у веденні МВС і Служби безпеки України. Однак до Верховної Ради вже надійшла пропозиція від СБУ про передачу ізоляторів у загальну пенітенціарну систему. «Ми наполягатимемо, щоб установи попереднього утримання увійшли до системи Департаменту з виконання покарань», — підкреслив Олександр Лавринович. Міністр також заявив, що Україна в змозі самостійно вирішити цю проблему.

В інших сферах, приміром, свобода слова, розслідування вбивства Георгія Гонгадзе, претензії ПАРЄ до України залишаються в силі, і Ханне Северинсен не вважає за необхідне зупиняти моніторинговий процес. Вона, зокрема, висловилася за проведення незалежного моніторингу українських телеканалів, щоб з’ясувати, чи справді в Україні існує цензура і тиск на журналістів. За словами пані Северинсен, у листопаді до Києва приїде представник ПАРЄ, який збиратиме інформацію про хід розслідування справи Гонгадзе.

Відповідаючи на запитання журналістів, Ханне Северинсен повідомила, що її нинішній приїзд до України ніяк не пов’язаний з інформацією про поставки української зброї до Іраку, що нібито мали місце. Вона нагадала, що обвинувачення щодо продажу «Кольчуг» пов’язані із записами майора Мельниченка, а доповідачі ПАРЄ завжди «ставилися з підозрою до цих плівок».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати