Коротко / ПЛАНЕТА
«Одруження» за патріотичним розрахунком
На засіданні центрального комітету ізраїльської Партії праці було прийнято рішення приєднатися до коаліційного уряду прем’єр- міністра Аріеля Шарона. Одні в Ізраїлі це вже розцінили як відвертий ляпас по мирному процесу і всім досягненням в переговорах на Близькому Сході. Інші ж переконані у правильності кроку Партії праці — краще союз між політичними ворогами, ніж війна. Входження Партії праці до уряду сталося значною мірою завдяки зусиллям Нобелівського лауреата Шимона Переса, який погодився стати міністром закордонних справ. Стали відомі і деякі основоположні принципи роботи майбутнього уряду. Він виконуватиме усі домовленості, досягнуті з арабськими країнами та палестинцями, які були схвалені парламентом, у переговорах враховуватиметься угода, підписана в Осло в 1993 році «Мир в обмін на землю». Але водночас уряд відмовляється підтримувати пропозиції Барака про територіальні поступки, і вимагає припинення вогню з боку палестинців як передумову переговорів, повiдомляє Сергій СОЛОДКИЙ , «День».
Ящур наступає на Європу
Учора в Брюсселі міністри сільського господарства країн ЄС почали екстрені консультації з вироблення заходів у боротьбі із поширенням ящура. Британські ветеринарні служби розцінюють ситуацію, що склалася в сільському господарстві, як критичну. Як повідомляє «Таймс», вже довелося забити 7000 тварин, але матеріальні втрати від цієї біди можуть досягнути півтора мільярда фунтів стерлінгів. На карту поставлене майбутнє усього британського сільського господарства: закриття ферм нанесе непоправної шкоди економіці, зміниться навіть ландшафт сільської Англії. Це — катастрофа біблійних масштабів, вважає газета. Британський міністр сільського господарства Нік Браун запевняє, що жодна заражена тварина не покине території Британії. Досі на континенті, який переживає наслідки епідемії «коров’ячого сказу», не було зареєстровано жодного спалаху цього захворювання. Прагнучи попередити його спалах, в Голландії за суботу і неділю вже забили 3 тис. тварин, отриманих з Великої Британії ще до введення ембарго на експорт. На декількох німецьких фермах оголошено карантин після того, як з’ясувалося, що там знаходиться худоба, доставлена з Британії. Ринки з продажу худоби закриті в Бельгії та Нідерландах. Протестуючі фермери з усієї Європи, які заблокували тракторами та іншою технікою основні магістралі, що ведуть в Брюссель, вимагають компенсацій за збитки, нанесенi різким падінням попиту на м’ясо.
Права людини у світі: діагноз американського держдепартаменту
У своїй щорічній, вже 25-й, доповіді про права людини у світі (яка стала першою при новому президентові США Джорджі Буші) державний департамент США піддав різкій критиці ситуацію в Україні, Білорусі і ряді країн Центральної Азії, повідомляє агентство Інтерфакс. У своїй доповіді держдепартамент США засуджує погіршення становища з дотриманням прав людини в Китаї, КНДР, Афганістані, Іраку, Судані, на Кубі та ряді інших країн, констатуючи в той же час покращення ситуації в цій галузі, зокрема, в Югославії, Мексиці, Нігерії, Гані і Перу. У доповіді засуджуються також Ізраїль і палестинці за вияви насильства з обох сторін на Близькому Сході. Значну увагу в доповіді зовнішньополітичне відомство США приділило зникненню українського журналіста Георгія Гонгадзе, що «викликає серйозну заклопотаність щодо свободи преси в Україні». МЗС України, як сказав «Дню» начальник прес-центру МЗС Ігор Грушко, оприлюднить офіційну реакцію Києва на висновки, зроблені в доповіді держдепартаменту США, найближчими днями.
Вашингтон готується полегшити санкції проти Іраку
Адміністрація США має наміри скасувати значну частину економічних санкцій проти Іраку, залишивши чинними обмеження, пов’язані з військовим потенціалом Саддама Хусейна, пише «Washington Рost» з посиланням на джерела в Держдепартаменті США. Коментуючи цю заяву, держсекретар США Колін Пауелл, який саме знаходиться в турне країнами Близького Сходу, заявив, що ще не отримав підтримки усіх пунктів американського плану. Проте відомо, що такі союзники США, як Франція та Туреччина, а також Росія та Китай наполягають на знятті або на полегшенні санкцій проти Іраку, оскільки вони б’ють по іракському народу, а не по режиму Хусейна.
Випуск газети №:
№39, (2001)Рубрика
День Планети