Перейти до основного вмісту

Бунт на чеському телебаченні

03 січня, 00:00

Чеські політики учора зустрілися, аби обговорити вирішення кризи на державному телебаченні. Прем’єр-міністр країни Мілош Земан, який досі намагався триматися від телевізійного скандалу осторонь, спікер парламенту Вацлав Клаус разом із ще кількома лідерами опозиційних сил, представлених у законодавчому органі Чеської Республіки, зібралися, аби ухвалити план щодо припинення протистояння між новопризначеним директором Чеського телебачення Іржі Годачом та журналістами. Останні звинуватили Годача в політичній заангажованості, а це, на їхню думку, неприпустимо для головного телевізійника країни. Бунтівники, які відкрито підтримують президента країни Вацлава Гавела (він, між іншим, теж не приховує своєї прихильності до них), переконані, що Годач досить близький до спікера Клауса, колишнього прем’єр-міністра, який нині опонує главі держави. Нібито тому новий директор Чеського державного телебачення і повинен залишити цю посаду. Журналісти наразі утримують кілька відділів у телевізійному центрі. Мовлення на державному телебаченні було припинено. Усі чекають...

План із врегулювання телевізійної кризи, запропонований учора Клаусом, полягає у наступному. Політичні лідери повинні утримуватися від втручання в конфлікт. Натомість політики повинні закликати журналістів звільнити захоплені кімнати в телецентрі, а Годач має пообіцяти, що нікого з «бунтарів» не звільнить. Клаус також поставив умову, що Чеська Рада з питань телебачення, яка і обрала Годача 20 грудня директором державного телебачення, так само повинна утриматися від вжиття незворотних кроків доти, поки не буде ухвалено відповідного рішення нижньою палатою чеського парламенту. Між тим голова Ради з питань телебачення Мірослав Марес повідомив, що деякі з членів цього органу уже згодні на заміщення Годача. Хоч їхніх голосів, переконує Марес, навряд чи вистачить.

На боці журналістів-бунтівників нині лишаються тільки дві невеличкі опозиційні партії. Цивільна Демократична партія, яку й представляє пан Клаус, та більшість соціал-демократів вважають, що призначення Годача було законним, а журналісти відповідно є порушниками закону. Самі ж представники мас-медіа оголосили, що продовжуватимуть свою роботу, лишатимуться в телецентрі, допоки не буде виконано їхніх вимог. Вони наголошують, що ними проводиться мирний страйк, який відповідно поліція немає права розганяти силоміць (як повідомив лідер «бунтарів»- журналістів Антонін Декой, така спроба з боку правоохоронців сталася позавчора). Згідно з чеським законодавством будь-які силові заходи проти мирних страйкарів заборонені, так само як і звільнення з робочих місць за участь у протесті.

Страйк чеських телевізійників, який розпочався на католицькі різдвяні свята спочатку тільки в новинних відділах держтелебачення, перекинувся наразі й на решту. На сьогодні на боці страйкарів понад двi третини трьохтисячного колективу телестанції.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати