Путін виграв війну за телекнопку
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20000908/4161-9-1.jpg)
Міністр друку РФ Михайло Лесін сумнівається в рішучості Бориса Березовського поділитися контролем над ОРТ з «творчою інтелігенцією». На його думку, Березовський «проводить певну операцію захисту власних інтересів», а «згадані журналісти і творча інтелігенція, швидше за все, будуть консолідовані в якусь групу», якій і будуть передані акції.
У вівторок увечері Борис Березовський зробив чергову заяву, в якій висловив упевненість в тому, що «держава також повинна передати 51-процентний пакет акцій ОРТ в довірче управління журналістам-професіоналам».
«Я вважаю, — сказав Б. Березовський, — поки ще є час, щоб президент дійсно зрозумів ті складності, з якими він зіткнувся. Президент Путін сконцентрував у своїх руках всю політичну владу в Росії. Залишився останній крок. Це — концентрація інформаційної влади. Я вважаю, якщо не буде поставлений заслін президенту Путіну в концентрації і цієї влади в його руках, то далі провал неминучий».
Спікер Держдуми Геннадій Селезньов заявив, що нижня палата парламенту може найближчим часом обговорити ситуацію з ОРТ. З його слів, канал був акціонований з порушенням закону, а «по суті ОРТ було подаровано Єльциним Березовському». Швидше за все, вже 8 вересня Рада Думи призначить дату слухань. Тепер Кремль може поставити ОРТ під свій контроль за допомогою керованих депутатів.
Лідер фракції СПС Борис Немцов повідомив, що в найближчі дні на засіданні фракції буде обговорюватися питання про загрозу свободі ЗМІ в країні, і не виключено, що фракція направить відповідний запит голові міністерства друку РФ Михайлу Лесіну. «Складається враження, — заявив він, — що влада в особі керівництва країни хоче поставити телебачення під повний державний тотальний контроль. І ось це є керована демократія. Оточення президента пересвідчилося, що головне — це не реальність, а віртуальна реальність, тобто, що показують по телебаченню. Влада зараз намагається звинуватити ЗМІ у всіх гріхах, що, на мій погляд, згубно для країни і, зрештою, може негативно позначитися, зокрема, на її економічному становищі».
Газети, як російські, так і зарубіжні, не залишили без уваги заяву Бориса Березовського.
На думку газети «Коммерсантъ» , західний істеблішмент, швидше за все, тимчасово забуде про свої антипатії до цього олігарха і погодиться умовно вважати Березовського черговою жертвою боротьби путінського режиму з незалежними ЗМІ.
«Борис Березовський спробував зберегти свій різко слабшаючий вплив і звинуватив Кремль в спробі шантажу» — стверджує британська газета «Daily Telegraph» . «Безвихідний тон цього листа, — зазначає вона, — показує, що Березовський все бiльше усвідомлює, що його здібності плести політичні інтриги і, що називається, «робити королів» Кремлю при президентові Путіні більше не потрібні».
Ноти відчаю в звертанні Березовського помічає і газета «The Guardian» . Вона зазначає, що це визнання поразки вінчає собою «літо боротьби» Кремля з двома великими телеканалами: ОРТ і НТВ. Битву за контроль над національним російським телебаченням, вважає The Guardian , виграє президент Путін.
Свобода преси, нагадує газета, одне з найважливіших досягнень Росії після падіння комунізму. І як далеко зайде Путін у бажанні контролювати вільну пресу, залишається головним питанням його президентства.