Перейти до основного вмісту

ВОНИ ПРО НАС

01 серпня, 00:00
«Вони висаджували в повітря бомби, заповзали через вузькі шахти в середину єгипетських пірамід і видиралися на марсіанські гори. Скрізь, куди прагне дістатися розум людини, а тіло не дозволяє, у пригоді стають роботи. Нині в одній з лабораторій Пітсбурга такий механічний солдат готується до найскладніших випробувань: його завдання — дослідити загерметизовану камеру четвертого реактора на Чорнобильській АЕС. Робота звуть «Піонер». Він важить одну тонну, подібно до мініатюрного бульдозера, рухається завдяки гусеничній тязі та стійкий до надвисоких рівнів радіації. Наступного року витвір «Пітсбург Редзоун Роботікс» загляне в «пекельну камеру».

«Піонер» буде найвитривалішим і найдосконалішим з 20 чи 30 роботів, що вже побували в Чорнобилі. Він нестиме цілу низку приладів і датчиків, щоб узяти проби, дослідити фізичний стан камери реактора. Завдяки цим даним науковці розроблять тривимірну модель, яка допоможе спланувати очищення реактора. І тоді люди та інші роботи зможуть розпочати укріплення саркофага, що дедалі більше руйнується, сказав керівник проекту «Піонер» Мейнард Холідей.

Чорнобиль розташований у сейсмічно активній зоні, а саркофаг над четвертим блоком уже не є герметичним. Внаслідок аврального будівництва у споруді з’явилися дірки. Існує побоювання, що у випадку падіння покриття до атмосфери може потрапити радіоактивний пил, сказав Холідей. Окрім цього, деякі науковці висловили стурбованість щодо згубного впливу дощової води, яка потрапляє в реактор.»
«Вентура каунті стар», 27 липня

«Міжнародні експерти відзначають: через відсутність видимих реформ Україну починають сприймати як боржника, неспроможного розплатитися. За поширеними в країні даними, її внутрішній борг перевищив 14 мільярдів гривень (більше $7 мільярдів), зовнішня заборгованість — $12 мільярдів. Україна зробила серйозну ставку на зовнішні валютні позики. Найдешевшу з них дають під 16 відсотків річних. Але чим менше надії на повернення вкладених у країну грошей, тим більші ставки. До листопада Україна повинна виплатити близько 5,2 мільярда боргу, і їй дуже важко їх знайти.

Західні економісти називають декілька причин нинішніх українських неприємностей. Це — слаборозвинене мале підприємництво, невибудувані ринкові відносини і практично відсутні прямі іноземні інвестиції... Україні пропонують зробити вибір — або підтримувати нежиттєздатні галузі, або дати «зелене світло» приватному бізнесу».
«Известия», 30 липня

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати