140 талантів
На острові Пелопоннес пройшли Дні культури України в Греції.
Міжнародний фестиваль «Зірки України – Зоряній Греції» відбувся за підтримки Міністерства закордонних справ України, Міністерства культури України, Посольства України в Греції та Посольства Греції в Україні і був організований Міжнародним Фондом «Україна-Греція».
Ініціатор фестивалю Валентина Балабанова так прокоментувала ідею його створення: «З болем сприймаю те, як мало знають Україну за кордоном. Вперше 2005 року ми провели Дні України в Греції. З того часу було організовано близько 20 заходів у різних країнах світу. Але що можна показати за один-два концерти? Тому народилася ідея проведення тижня української культури в Греції».
Загалом на землю західної частини Пелопоннесу, в селі Скафід’я, що в 13 км від міста Піргос префектури Ілія, в 30 км від Стародавньої Олімпії та в трьох годинах їзди від Афін висадився культурний десант: 140 осіб, враховуючи 43-х дітей, наймолодшим з яких було по п’ять років. Солісти Віталій Козловський, Володимир Ткаченко, Іван Попович, Юрій Годо, Олена Штефан, Катерина Давиденко, гітарист Олександр Могилевський, саксофоніст Денис Боєв та інші виступили з концертами, а потім дали майстер-класи вокальної та сценічної майстерності. Надихнувшись їхнім прикладом, Олена Халік («5 канал») дала майстер-клас із тележурналістики. Діти більш старшого віку навчали молодших техніки декупажу, влаштували конкурс дитячого малюнка на тему греко-української дружби і стали розробниками емблеми фестивалю. Діти імпровізували, створювали нові хореографічні номери під виступи наших співаків і навіть самі вели концерти (Кирило Охрименко і Ліда Кобил).
Майже всі діти були приблизно того віку, коли в школі вивчають історію Стародавньої Греції. Наскільки ж було цікаво спостерігати, як вони пізнавали історію своїми очима – в Стародавній Олімпії, на берегах Іонічного моря, де легенди і міфи Стародавньої Греції оживали з кожним кроком. Дорогою до Стародавньої Олімпії саме діти правильно відповідали на всі запитання гіда, а потім разом з артистами влаштовували жартівливі змагання на найдавнішому в світі стадіоні. Організаторові українського тижня в Греції вдалося вивезти до Греції не лише столичних діток, але й колективи та солістів з областей: ансамбль сучасних бальних танців «Апельсин» (Чернігів), театр сучасної моди «Ніколь» (Павлоград), лауреатів всеукраїнських та міжнародних конкурсів Валерію Кудрявець (Білгород-Дністровський), Леру Козлову (Волинь), Єву Панчук, Поліну Овсепян, Єву Аш та багатьох інших.
За словами греків, з якими ми спілкувалися під час фестивалю, українці почали активно відвідувати цю частину Греції (Пелопоннес) в останні три роки, хоча тут багато українців, які живуть і працюють вже довгий час. Грекам дуже подобаються українці. І ті, що живуть і працюють разом з ними і ті, що приїжджають як туристи. Наприклад, наш форум проходив на території готелю Аldemar, серед обслуговуючого персоналу якого багато вихідців з країн СНД, у тому числі львів'ян, киян, донеччан та черкащан. Це молоді люди, які виїхали слідом за своїми батьками, закінчили тут школи, коледжі, вивчили мову і активно інтегрувалися в соціум Греції. Але ностальгія все ж бере своє, і кожного фестивального вечора вони приходили подивитися концерт, поспілкуватися.
Завжди в центрі уваги був колоритний, веселий і патріотичний народний артист України Іван Попович. Віртуозністю і запальністю полонили душі глядачів ансамбль баянно-акордеонної музики «Рвані міхи», що не має аналогів на нашій естраді, або скрипаль-віртуоз Олег Кульчицький. Зворушливо оберігали своє історичне коріння учасники дитячого театру моди «Ніколь» з Павлограду. Вони збирали у своїх бабусь старовинний одяг і разом з педагогами-модельєрами створили надзвичайно сучасні костюми з етномотивами.
Сподобалися виступи лірика Віталія Козловського і романтика Володимира Ткаченка. Відкриттям для публіки став тенор Юрій Годо – володар титулу «Золотий голос Іспанії». Прекрасна вокальна школа володіння бельканто (від самої Монсеррат Кабальє), витончений, чарівливий голос, артистизм і яскраво виражене чоловіче начало перетворювали кожен номер Годо на міні-оперну виставу.
Ще однією «родзинкою» фестивалю стала його різноплановість. Ми показали грекам не лише прекрасні голоси і блискучу танцювальну школу. Були й акробатичні номери, і покази мод. «Батистову колекцію» і показ «Втрачений рай» модельєра Тетяни Васіної продемонстрували діти-моделі. А колекцію Сергія Єрмакова демонстрували найкрасивіші дівчата з української делегації, враховуючи журналістів і співачок.
Author
Ольга СтельмашевськаРубрика
Культура