Перейти до основного вмісту

«Золота провінція»

12 художників зі всієї України малювали Вінницю
22 серпня, 11:31

Перший Всеукраїнський  мистецький пленер «Кращий художник» відбувся у Вінниці. Масштабний мистецький захід, за підтримки Міністерства культури України та за участі вінницького міського голови Сергія Моргунова, департаменту культури Вінницької міської ради, - став можливим за ініціативи та чудових менеджерських здібностей народного художника Володимира Козюка.

За умовами конкурсу кожен з митців мав намалювати картину безпосередньо на пленері і не важливо скільки часу на це йому знадобиться, але завершити роботу треба на тому ж місці, де він її почав, без подальшої доробки. Це прозорі правила, що мають своє коріння ще в пленерних змаганнях легендарних французьких імпресіоністів. На багатьох сучасних пленерах як в Україні, так і за кордоном митці під пленером розуміють в основному професійне зібрання-відпочинок-застілля. Володимир Козюк зробив акцент саме на роботу, на художні змагання у чистому вигляді. Усі 12 художників, перш за все працювали, а потім вже – відпочивали.

В результаті маємо  півтора десятка картин із зображенням вінницького кафедрального Собору та п’ять – із Вежею Артинова. Саме ці архітектурні об’єкти виявилися найпопулярнішими для відображення їх у картинах 12-ти художників із п’яти міст України, які взяли участь у першому Всеукраїнському мистецькому пленері “Кращий художник”. Обрано ж цих художників було з 208 претендентів. Тобто ці 12 - вже найкращі! Кожен із майстрів отримав диплом конкурсу: вінничани Світлана Нечай-Сорока, Валентина Колтановська, Олександр Никитюк, Ірина Прокопчук, також Віталій Петровський, Олеся Рибченко, Валентина Васкяліте із Києва,  одесит Сергій Заєць, Катерина Пікало із Дніпра, та Олена Острогляд із Полтави.

Переможцями журі визнано двох митців, котрі нестандартно побачили Вінницю: корифея і вінничанина - Володимира Овраха та дебютанта пленерів і чернігівчанина Євгена Шаповалова.  Отже, почесні значки зі срібла із покриттям коштовною позолотою «Кращий художник» знайшли своїх перших володарів. Символічний знак №1 цілком заслужено - у Володимира Козюка.

«Я не очікував такого результату, – зізнається Євген ШАПОВАЛОВ, чиї пейзажі Вінниці важко сплутати із іншими картинами – імпресіоністичні у поєднанні з абстракцією. – У мене ще не так багато досвіду – а вже така нагорода. Зі всіх, які я досі отримував, вона є найвищою та найціннішою. Дуже гарно мені було попрацювати у Вінниці. Я намагався зробити так, щоб показати це чудове місто оригінально, щоб це не було схожим на інших».

Мер міста пообіцяв, що 12 картин – по одній від кожного художника, які буде подаровано місту, –представлять у майбутньому Музеї міста Вінниці, над створенням якого нині активно працюють. Також усі написані роботи потраплять до каталогу, який видадуть до Дня міста і експонуватимуть на виставці-продажу. Одну ж з написаних робіт кожний автор подарує меценатам проекту, котрі надали підтримку пленеру. Три роботи залишаться у художників або ж продадуться у День міста.

У майбутньому  організатори обіцяють розширити географію учасників пленеру на інші країни світу, які залюбки приїдуть в Україну - малювати її чудові пейзажі та знайомити світ з нашою країною через художні роботи.

    

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати