Перейти до основного вмісту

#ЩедрикФест

У прифронтовому Покровську вперше запрацює справжнє Різдвяне містечко
25 грудня, 17:47
Фото надане організаторами

Ініціатори та організатори  події не випадково обрали для неї мистецький салон Київського національного Університету ім. Тараса Шевченка. Саме у стінах цього учбового закладу відбулося перше публічне хорове виконання «Щедрика» у 1916 році, яке принесло Миколі Леонтовичу визнання і славу. Тоді подільську щедрівку, над музикою до якої композитор працював упродовж шести років, із кількома повтореннями на «біс» проспівав хор Київського університету. Диригував Микола Леонтович. Ця подія стала стартом для уже понад столітньої тріумфальної мандрівки української Різдвяної пісні країнами і континентами.

А потім відбулися безпрецедентні гастролі Капели під керівництвом Олександра Кошиця 18 країнами Європи та Америки у 1919-1924 рр. Це був перший проект культурної дипломатії в історії України. Сьогодні, століття потому, перед Україною знову постало питання збереження незалежності та міжнародного визнання. Тому, власне, хор-переможець #ЩедрикФесту і повторить цей тур у 2019 році. Австрія, Бельгія, Великобританія, Німеччина, Франція, Чехія, Швейцарія Канада та США - на честь 100-річчя Капели і світового тріумфу «Щедрика», що нині є найбільш пізнаваною різдвяною піснею у світі в обробці українського композитора Миколи Леонтовича, який з 1904 по 1908 роки викладав в залізничній школі с. Гришине  - нині місто Покровськ, Донецька обл.

Всеукраїнський конкурс хорових колективів «#ЩедрикФест» у зв’язку із воєнним положенням проходитиме у двох містах Києві та Покровську. 26 грудня у Києві відбудеться символічне відкриття і перший конкурсний день  в номінації  «Дитячі хори» (5 хорів). 27-28 грудня у Покровську пройдуть конкурсні дні в номінаціях «Однорідні хори» та «Змішані хори». За підсумками конкурсу у трьох номінаціях буде обрано найкращий український хор, який отримає право здійснити ювілейний тур Європою і Америкою, як хор Олександра Кошиця 100 років тому.

У відбірковому турі, який тривав з жовтня 2018 р. брало участь 40 хорів з усієї України. Всього відібрано 18 найкращих дитячих та дорослих хорів. Крім Покровська планується їх виступ у Маріуполі, Слов'янську, Краматорську, Костянтинівці, Святогірську. Це буде наймасштабніша всеукраїнська культурна подія на Донбасі за останні чотири роки, що дуже актуально у зв'язку з російською військовою агресією.

Ще кілька років тому у Покровську та в Україні мало хто знав, що тут жив і творив шедеври світового музичного мистецтва Микола Леонтович. А нині навіть дивно, як можна було не надавати значення факту, що століття тому у цьому населеному пункті, яке  ще донедавна називалося Красноармійськом -  творилася без перебільшення світова музична історія. Нещодавно там знайшли й артефакт на підтвердження цих подій: у Покровському історичному музеї виявили різьблену дерев’яну таріль, власноруч зроблену батьком композитора Миколи Леонтовича і подаровану сину, про сенс зображення на якій ні хранителі музею, ні загал не замислювалися. На цій сухарниці зображена маленька ластівка - щедрик, яка для українців була символом приходу нового року в березні, символом пробудження і нового життя. Тож, авторське зображення щедрика з автентичної тарелі відобразили на логотипі хорового конкурсу #ЩедрикФест, а сухарниця з ластівкою стала головним символом нагородної статуетки для переможців конкурсу. 27 грудня саме вона постане у Покровську пам'ятним знаком.

На завершення фестивалю - відбудеться не тільки  оголошення переможців і країна дізнається, нарешті, назву хору, який поїде у ювілейне світове турне, а й встановлення двох національних рекордів України. Одночасне виконання  Щедрика 2500 тис. жителями Донеччини і гостями регіону, а також прикрашання Новорічної Ялинки у Покровську більше 5000 дзвіночків. Під час встановлення рекордів буде розіграно в лотерею поїздку в травні до Чехії на виступ хору-переможця #ЩедрикФесту. Вперше в Покровську Донецькій обл. в ці дні буде створено справжнє Різдвяне містечко, у якому і дасть open-air концерт відомий музикант-мультиінструменталіст Олег Скрипка.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати