Бодіпозитив
У Львові демонструють «Вічно живу натуру»Виставку, у якій представлено роботи Інни Шинкаренко, Кості Смолянінова, Юлії Долинської та Миколи Ступінського, розгорнуто у галереї «Зелена канапа». У показі – фотографія, живопис та рисунок, виконані без використання кольору (чорно-білі) і з зображенням людей. У більшості – оголених. І часом – дуже відвертих, для прикладу – авторства фотографа Кості Смолянінова.
Всі роботи, говорить галеристка Олеся Домарадзька, – гіперреалістичні.
Щодо еротичності робіт, то, за словами мистецтвознавиці, це спричинено, ймовірно, теперішніми, особливими умовами: «Можливо, коли люди «зачинені», перебувають у карантині, то більш схильні звертати увагу на еротику. Загалом дуже цікаві соціокультурні процеси…».
Інна Шинкаренко – фотограф, член НСФХУ, працює в жанрі психологічного портрета.
Костя Смолянінов займається фотографією та перформативними практиками.
Юлія Долинська за освітою журналіст. Малювати почала ще під час навчання в університеті.
Микола Ступінський вчився фаху у Коледжі Труша та Академії мистецтв (кафедра монументального живопису).
У «Зеленій канапі» цей квартет митців – прем’єрний, і, говорить галеристка, вона дуже рада такій прем’єрі.
Звісно, просить відвідувачів звертати увагу на всі роботи, але особливо – Миколи Ступінського, який малює «як колись». «У нього є такі роботи олівцем… Рівня майстрів Відродження, – наголошує Олеся Домарадзька. – Це дуже вражає! І я би дуже хотіла, щоби він виставлявся у «Зеленій канапі».
У теперішньому показі робіт Ступінського – три: «Вічний двигун», «Коліно покоління» і «Допитливий розум», всі – з філософським підтекстом і такі, котрі з першого погляду навіть і не відрізниш від фото, а це насправді – папір і олівець.
«Всі роботи, представлені в «Канапі», – дуже цікаві, – говорить галеристка. – А львів’яни, що прийдуть до нас, напевно, впізнають на фото Інни Шинкаренко своїх знайомих. І це досить цікавий експеримент, бо на світлинах – чоловіки, які, як правило, на відміну від жінок, відмовляються фотографуватися оголеними. Всім моделям Інни Шинкаренко – приблизно сорок років, не всі з них – з ідеальною фігурою. І це – бодіпозитив, бо Інна не ставила собі за мету зобразити тільки ідеальних, молодих і тільки модельної зовнішності чоловіків. Це – звичайні чоловіки з нашого міста».
А ще галеристка зазначає, що оголене тіло – найкращий з варіантів зображення людини. Без атрибутів і антуражу одягу. А в широкому сенсі натура це – внутрішній характер, душа в тілі, одне й те саме, що природа (від латин. Natura).
Вхід на виставку «Вічно жива натура» – вільний. Показ у «Зеленій канапі», що на вул. Вірменській, 7, триватиме до 15 листопада. Отож філософські загадки, коди та інтриги в гіперреалістичних та бодіпозитивних роботах Інни Шинкаренко, Кості Смолянінова, Юлії Долинської та Миколи Ступінського встигнуть розгадати всі охочі.
Author
Тетяна КозирєваРубрика
Культура