До Тернополя привезли Камінь перемоги, присвячений 356-ій річниці Конотопської битви
Сьогодні, 1 липня, до Тернополя привезли Камінь перемоги, який присвячений 356-ій річниці історичної Конотопської битви. Камінь виготовив з валуна відомий український скульптор Валентин Осадчий. “Цей пам’ятний знак установлено на честь перемоги козацького війська спільно з представниками військ країн сучасної Східної Європи над московською окупаційною армією у Конотопській битві влітку у 1659 році”, – зазначено у написі, що на камені.
«Виникла ідея нагадати українцям про Конотопську битву, коли було повністю розбите московське військо під Конотопом. Цей камінь уособлює перемоги, які українці здобували у своїй історії», – каже секретар Київського міського автомотоклубу Геннадій Ільгоцький. – «Ми вже побували в Житомирі, Рівному, Львові. Перебуваючи в містах, роздаємо історичну пам’ятку про Конотопську битву. В основному люди реагують добре, розпитують. Можливо, хтось нашу листівку викине у найближчий смітник, але хтось прийде додому і в інтернеті шукатиме інформацію про цю битву, щоб дізнатися важливі історичні деталі. Мій син, наприклад, коли я сказав йому, що ми робимо цей камінь, (це було ще в травні) знайшов в інтернеті підбірку матеріалів про Конотопську битву і написав доповідь. За це у школі отримав 12 балів. Тобто мою дитину ця інформація зацікавила, спонукала поглибити свої знання з цього славетного історичного факту».
Освячення Каменя перемоги відбулося в Києві 28 червня. Після цього камінь вітчизняним автомобілем везуть містами України за наступним маршрутом: Житомир, Рівне, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Чернівці, Хотин, Камянець-Подільський, Хмельницький, Вінниця,Умань, Одеса, Миколаїв, Херсон, Мелітополь, Запоріжжя, Дніпропетровськ, Харків, Полтава, Суми. У Тернополі Камінь перемоги на кілька годин був розміщений біля пам’ятника Степану Бандері.
11 липня пам’ятний знак буде встановлено на історичному місці в Конотопі, зокрема у міському парку. Про це на Камені перемоги міститься коротка інформація: «У цій місцині у 1659 р. в Конотопській фортеці козаки на чолі з полковником Григорієм Гуляницьким героїчно витримали 70-денну облогу московських військ».