КОТедж мрії
Уже відчуваємо перші заморозки, дістаємо з шафи теплі рукавиці, шарфи, поспішаємо додому відігрітися після вуличної холоднечі гарячим чаєм, а що робити котикам? Минулого літа Київська міська рада визнала їх частиною міської екосистеми та зобов’язала комунальні підприємства стежити за тим, аби коти безперешкодно потрапляли до підвальних приміщень. Не тільки погрітися, а й виконати функцію природної дератизації.
Утім, до розпорядження дослухаються не всі, а комунальники не в змозі простежити за тим, аби котикам було де прихиститися. Інколи мешканці будинків проти, аби тварини мешкали у підвалі їхньої оселі. Не хочуть зайвого смороду, бліх та інших клопотів. Тож ініціатива мешканців Дарницького району створити теплий дім для котів на зиму — дуже вчасна та необхідна.
Невисокий дерев’яний будиночок із віконечками для входу розмістили на вулиці Ревуцького. Точну адресу мешканці просять не називати, аби цим не скористалися недоброзичливці. Як розповіла «Дню» Лідія Миколаївна, мешканка будинку, де розмістили котячий дім, у дворі живе десять пухнастиків. Зараз вони звикають до нового будиночка. Жінка разом із сусідами приносить сюди їм їжу.
«Пізніше у будиночку запрацює ще й електропідігрів підлоги. Просто дітвора гралася і пошкодила проводи, тепер треба по-новому все робити, а це п’ять тисяч гривень, — розповіла Лідія Миколаївна. — Поки ми годуємо їх біля будиночка, щоб швидше звикли. Бо холоди починаються, вони ховаються там, де тепліше. Ми років два тому познайомилися з молодою родиною, у яких вдома є тваринки, вони також допомагали котам їжею. Ця родина знайшла у журналах ескіз такого будинку, назбирали грошей і замовили такий котедж. І мрія збулася. Але є проблеми інші. Хоча більшість мешканців люблять тварин, та є такі, хто категорично проти них. Наша голова ОСББ сказала, що у дворі котів не буде. У сусідньому районі місяців вісім тому потруїли котів, і тепер мешканці не можуть відбитися від мишей та щурів. А в нас в будинку теж позакривали дірки у підвалі, коти шукають теплі місця. Хоча є ж розпорядження Київради, що підвали мають бути відкриті для котів. Ми вже і поліцію викликали, і юристи приходили на прийом до нашої голови ОСББ, але марно. Хоча тварини теж мають право на життя».
Між тим макетом КОТеджу, як його вже назвали дарничани, зацікавилися мешканці інших районів столиці, розповідаючи у «Фейсбуці», що у їхньому дворі теж живе чимало котів. І це хороший приклад для дорослих та дітей, як треба дбати про братів менших.