Мова символів і фантазій
Творча родина Годунових відома в Україні і світі перш за все своїм барвистим оптимізмом. У трьох поколіннях родини — чотири художники! Засновники династії мистців — Годунов Олександр Федорович (1916—2002 рр.), знаний як майстер самобутніх, сповнених позитиву і щирої любові до цього світу пейзажів, і Годунова Тетяна Яківна (1923—2013 рр.), яка, не будучи художницею за фахом, винайшла власний шлях у мистецтві, створюючи своєрідний «живопис» з клаптиків різнобарвної тканини.
Їхня донька Лариса Годунова (1946 р.) зростала в атмосфері щирої любові до краси і мистецтва, а професійну освіту здобула в Національній академії образотворчого мистецтва України в майстерні славнозвісної Тетяни Яблонської. Улюблена тема пані Лариси — світлі вулиці, будинки і будиночки, барвисті квіти, дерева. Усміхнений колорит її полотен завжди викликає відповідну реакцію глядачів.
ЛАРИСА ГОДУНОВА. «ПОГЛЯД». 2018 РІК
Онука Ірина (1973 р.) успадкувала талант родини Годунових і втілює свою неабияку творчу енергію, працюючи в різних видах образотворчого мистецтва (живопис, монументальний розпис, іконопис), створює портрети, натюрморти, абстрактні композиції.
Лариса і Ірина Годунови представили на спільній виставці «Дерев давній світ» близько 70 живописних творів у Нацiональному музеї «Київська картинна галерея». У центрі уваги художниць — могутні дерева, в чиїх кронах і кремезних стовбурах пульсує енергія самої природи та живе пам’ять про старі часи. Немовби увібравши цю силу, мисткині передають її на полотні через енергійний малюнок, створюючи винятковий настрій. Первозданна природа через мову символу і фантазію авторок перетворюється на полотнах на утаємничений та незбагненний міф.
ЛАРИСА ГОДУНОВА. «ЯБЛУЧКА». 2018 РІК
Варто зауважити, що тема виставки творчого сімейного тандему Годунових виникла в унікальній місцевості легендарного в середовищі українських мистців міста Седнів (Чернігівщина). Саме там розпочиналась історія нового українського мистецтва: сюди у 1988 році, наприкінці так званої перебудови, група молодих художників виїхала на перший пленер. Здавалося б — що у цьому революційного? Проте історія дійсно цікава. Будинок творчості «Седнів» на річці Снов за радянських часів фактично був літньою резиденцією провідних офіційних художників, членів Спілки та їхніх родин. Але якимось чудом Тіберій Сільваші зумів домовитись із керівництвом Спілки художників і організувати унікальний заїзд. Художників-початківців запросили з усіх куточків України, молодь мала змогу протягом нетривалого часу працювати та жити на повному пансіоні. Втомлені від догматизму соцреалізму та заскорузлої системи Спілки художників, вони за короткий час здійснили прорив до абсолютно експериментальних зрушень та авторських способів виразу. Так здійнялась «нова хвиля» сучасного українського мистецтва. Тому «Седнів» для усіх митців — особливе місце, місце сили, творчої енергії та натхнення.
ЛАРИСА ГОДУНОВА. «ХАЩА». 2018 РІК
Виставку «Дерев давній світ» називають святом краси та натхнення, коли думки випереджають час, змінюють простір і освячують життя романтичним настроєм. Сама Природа звучить кольоровим рефреном у кожному мазку, з кожного полотна. Насолодитись виставкою можна до 8 серпня.