«Можна тисячу разів дивитися на ці емоції!»
У вас залишилась година, плюс ще один день, щоб завітати до столичного Українського дому та оцінити близько 300 кращих робіт ХХ Міжнародного фотоконкурсу «Дня». Традиційно ви можете брати участь у «народному плебісциті» - голосувати за знімок, який сподобався найбільше, і вже незабаром ми дізнаємось, хто ж отримав приз глядацьких симпатій цього року.
НОВА ФОТОІСТОРІЯ
Цікаво, що під час виставки, яка триває вже тиждень, експозиція росте. Так, сьогодні зранку вона поповнилась цілою фотоісторією. Нагадаємо, у п’ятницю виставку відвідала перша леді країни Марина Порошенко (більше читайте у матеріалі «Справжня Україна в усіх її проявах» на сайті «Дня»). Біля роботи Андрія Нестеренка «Першоієрарх…», це портрет Вселенського Патріарха Варфоломія, пані Марина згадала, що якраз у цей день Петро Порошенко відбуває з візитом до Туреччини. Головний редактор «Дня» Лариса Івшина запропонувала передати цю фотороботу Президенту - для подарунка главі Константинопольського патріархату. Перша леді підтримала ідею, подарунок вже у Його Всесвятості Варфоломія. Останні відвідувачі виставки «Дня» можуть побачити «Першоієрарха», а поруч – знімок, на якому Лариса Івшина дарує роботу Марині Порошенко, і також – як Президент дарує портрет Вселенському Патріарху.
«ТУТ Є СМАК І РОЗВИТОК»
Одним із перших відвідувачів виставки 4 листопада став наш хороший друг, помічник Уповноваженого Президента з питань реабілітації поранених учасників АТО Костянтин ВІННІЧЕНКО. На виставці «Дня» він уперше, і побачене його вразило.
«У мене було відчуття, що деякі автори світлин бачать набагато більше, ніж, наприклад, я, - зізнається Костянтин. – Зупиняючи певну мить, ці люди як професійні фотографи надають нам можливість зосередитись на важливому моменті, який ми могли не помітити. І важливо зустрічати такий погляд, завдяки якому ще більше дізнаєшся про війну, про переживання людей, які пройшли це, про те, з якими проблемами вони стикаються та як через «не можу» досягають успіху».
Свій голос Костянтин Вінніченко віддав за світлину Михайла Марківа «Ветеран», це портрет Олександра Попруженка, який втратив зір через поранення на війні. «Обрав це фото не тому, що знаю Олександра і вважаю його великою людиною, а тому що ця світлина дала можливість побачити погляд незрячої людини, а це дуже складно. І в цій роботі є надія на те, що завдяки технологіям найближчим часом Олександр зможе побачити світ. Дуже сильна робота», - пояснює свій вибір Костянтин.
Взагалі наш гість «зустрів» на фотографіях чимало знайомих. Наприклад, на знімку Руслана Канюки із зустрічі українських військових і ветеранів, які повернулись з марш-кидка Cateran Yomp у Шотландії. «Можна тисячу разів дивитися на ті емоції, на ту зустріч – і це неймовірно! Немов знов переживаєш те, що там відбулось, - додає Костянтин. – А ще мені сподобалась фотографія Миколи Тимченка «Модель в однострої», бо ціную, коли дівчата, які служать в українській армії, залишаються жіночними. Також, звісно, запам’ятались знімки з учасником «Ігор нескорених» Олександром Зозуляком, з «Ігор героїв». Коли бачиш портрет Ади Роговцевої, розумієш, що це не просто погляд - у ньому прочитується величезна позиція, і ти намагаєшся її відчути».
«У двох залах виставки роботи відрізняються, і, наприклад, в іншому є триптих «Трилер» Руслана Канюки – дуже цікаве спостереження (серія зроблена під час виступу в парламенті голови НАБУ Артема Ситника та очільника САП Назара Холодницького. – Ред.). Цікаві світлини у макрозйомці, «Через терни до зірок» Тетяни Золотарьової. Загалом все це - світ навколо нас, наше життя, величезний «День», - підсумовує Костянтин Вінніченко. - Мені подобається стиль вашої газети. Тут є смак, системність і розвиток, і це стосується різних тем і напрямків. Пишаюсь, що у нас є таке чудове інтелектуальне видання, яке дає замислитись про те, що відбувається сьогодні».
Якщо ви поруч з Українським домом (самий центр Києва, вулиця Хрещатик, 2) – мерщій заходьте, щоб встигнути оглянути ювілейну ХХ фотовиставку «Дня». Або приходьте завтра, в останній день її роботи. Виставка триває до 5 листопада, з 11.00 до 18.00, вхід вільний.