Переможець Київського марафону – Андрій Наумов
28 квітня, о 9 ранку на Михайлівській площі стартував четвертий Київський міжнародний марафон. Загальна кількість учасників марафону – 2200 людей з 40 (!) країн. Серед тих, хто взяв участь у марафоні –83% – це спортсмени з України, 17% – з інших країн. Найбільше іноземних гостей марафон прийняв з Росії – 236 учасників, США – 19, Франції -18, Білорусі – 17, Польщі -17.
Учасниця забігу на 10 кілометрів Алла спеціально приїхала у Київ з російського міста Бєлгород, щоби взяти участь в марафоні. «Я перший раз бігла. Для мене було важливо відчути, що це саме мої 10 кілометрів. Марафон – це боротьба з дистанцією і, що найголовніше – з самим собою, з невірою, з лінню, – розповідає Алла «Дню», – Я не займаюся бігом професійно, просто вечорами бігаю довкола дому. Дізналася про марафон і вирішила брати участь. Тим паче, що Київ – таке гарне місто! Ти біжиш, а довкола тебе – така краса! Я приїхала лише на марафон, але оскілки місто настільки красиве, залишусь ще на кілька днів. Я і надалі братиму участь у марафонах, моя ціль – 42 км 195 метрів». Алла усміхається.
«Я вперше беру участь у марафоні, і вдруге в житті біг 10 кілометрів. Я бігаю для себе, а так, щоб регулярно – то взагалі останній місяць. Я отримую задоволення від бігу. Крім того, поки біжиш, у голові відбувається боротьба. Я давно чув про марафони, а тут почув про Київський і вирішив зареєструватися. Організація марафону сподобалось. Наступного разу спробую вже довшу дистанцію», – розповідає «Дню» ще один учасник пробігу на 10 кілометрів 22-річний Орест з Києва.
Загалом на Михайлівській площі панувала атмосфера свята. Грала музика, люди фінішували, обнімалися з друзями та родичами, фотографувалися, прогулювалися. Хтось танцював під музику. Всі аплодували спортсменам на фініші. Настрій був недільний – розслаблений і доброзичливий. Багато спортсменів бігли у футболках з написом I run for Boston (Я біжу для Бостона – з англ.) Не було жодної метушні. Зі всіма питаннями можна було звернутися до волонтерів, яких тут було чимало.
Класичний марафон – а це дистанція у 42 кілометри 195 метрів – вперше бігли 320 людей, тобто більше половини з усіх 607 учасників класичного марафону. Марафон-естафету обрали 168 осіб, дистанцію у 10 кілометрів бігли 724 людини, у 5 кілометрів – 701. Також в рамках марафону відбувся дитячий забіг на 500 метрів.
Переважна більшість бігунів – це чоловіки (склали 71% учасників), жінки відповідно – 29%. Найстарший учасник марафону – 75-річний чолові зі Швеції, наймолодший – 18-річний Віктор Зозуля з України. Цікаво, що сьогодні, у день пробігу, 10 учасників святкують свій день народження.
Переможцем класичного марафону – дистанції у 42 км 195 метрів – став Андрій Наумов, який представляє Марафонський клуб «Тарас Бульба». Спортсмен був зареєстрований серед елітних учасників пробігу. Він – неодноразовий переможець Московського міжнародного марафону миру, переможець марафону у Дубліні в 2008 році, переможець марафону у Мюнхені в 2001 році, призер марафону у Стамбулі в 2006 році. На фініші розповідає журналістам, що траса марафону була не з легких – багато гірок, підйомів. Крім того, додає Андрій, спекотно. Тому загалом пробіг дистанції видавця не надто легким. Розповідає, що коли біжить класичний марафон, то подумки співає пісень, які надихають.
Серед жінок першою у класичному марафоні до фінішу прийшла Тетяна Рибальченко, майстер спорту, яка також представляє Марафонський клуб «Тарас Бульба». Тетяна переможниця Київського марафону у 2012 році, переможниця Київського напівмарафону у 2012 році та срібний призер Чемпіонату України з марафону у 2012 році.
Цього року вперше переможці марафону та пробігів отримують, окрім символічних медалей, також і грошові призи. За перше місце у класичному марафоні спортсмени отримують по 40 тисяч гривень, за перше місце у забігу на 10 кілометрів – 4 тисячі гривень плюс Кубок, за перше місце в пробігу на 5 кілометрів – 1600 гривень плюс Кубок.
Марія СЕМЕНЧЕНКО, «День»
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ, «День»