Шкарлет – нам не міністр!
Ранкова акція наукової та освітньої спільноти під парламентом частково дала свої результати. Мітингарі вимагали від народних депутатів не голосувати за призначення Сергія Шкарлета міністром науки та освіти.
«Часи Януковича повертаються до Міністерства науки і освіти. Уряд та президент вирішили зробити очільником цієї надважливої установи Сергія Шкарлета - палкого прихильника Партії регіонів, жорстких вертикалей, наукових крадіжок та розкішних авто!, - ішлося у заяві організаторів акції. – Наймолодший ректор України Шкарлет – це не той міністр, який нам потрібен! Освітою і наукою має керувати освітянин або науковець, фахівець, а не крадій та корупціонер!».
Згодом стало відомо, що Комітет Верховної ради з питань освіти, науки та інновацій не підтримав кандидатуру Сергія Шкарлета на посаду міністра МОН. Утім, законопроєкт за його призначення таки потрапив у сесійну залу. Його розгляд планувався по обіді. Можливо, через бунт освітян та науковців парламентарі не наважалися розглядати законопроєкт, принаймні сьогодні.
«Що відбувалось до того? Шкарлет знову виступав перед освітнім комітетом. Те, що я почула, це була один в один риторика Дмитра Табачника, - описує у Фейсбуці ексзаступниця міністра освіти та науки, член освітнього парламентського комітету від «Голосу» Інна СОВСУН. – Щодо ЗНО Шкарлет сказав, що ЗНО це добре, але: для заочної форми навчання варто набирати без ЗНО (я не втрималась і сказала, що при цьому випускники отримують ідентичні дипломи, і так не вказано, чи людина вчилась на денній чи на заочній формі, але якоїсь чіткої реакції від кандидата в міністри не почула). І це ж саме те, що зробив Табачник, як тільки прийшов до влади! Може, хтось забув, як тоді масово скуповували шкільні журнали, щоб поміняти оцінки і покращити середній бал атестату? Також його спитали, чи він дійсно підтримує скасування 12-річки і перехід на 10-річку. Пан Шкарлет відповів: «Ну є ж закон, не можна ж взяти і змінити це (хоча Табачник свого часу так і зробив насправді), але варто б вивчити міжнародний досвід, і що треба порівнювати не роки навчання, а навчальні дні. Що це значить? Що теоретично від відкритий до того, аби скасувати 12-річку!».
«Кандидат у міністри також заплутався у законодавчому регулюванні питання щодо мови викладання у закладах освіти, коли сказав, що з 1 вересня буде повністю заборонено навчання російською мовою у школах (а це не так – воно буде просто скорочене), - продовжила Інна Совсун. – Питали його і про плагіат. Почули якісь дуже плутані відповіді, які я навіть не хочу відтворювати. Ось ця риторика Табачника – це абсолютно ганебно. Я, правда, не могла повірити тому, що чую це у 2020 році».
За словами Інни Совсун, швидше за все голосування за Шкарлета не виносять у зал, розуміючи, що може забракнути голосів за його призначення. Однак розслаблятися зарано.